Były gitarzysta Genesis w Łazienkach


2011.05.13

opublikował:

Były gitarzysta Genesis w Łazienkach

O godzinie 20.00 pod pomnikiem Fryderyka Chopina rozpocznie się koncert mistrzów.

Zagrają Randy Brecker i Włodek Pawlik Trio oraz były gitarzysta Genesis – Steve Hackett.

Wstęp wolny!

Koncert będzie transmitowany na żywo na stronie www.estrada.com.pl

Koncert Steve Hacketta do duże wydarzenie muzyczne. Artysta wydał właśnie nową płytę „Live Rails”, która w Polsce ukazała się pod koniec kwietnia dzięki wytwórni EMI.

Podczas sobotniego koncertu wystąpi w towarzystwie  Rogera Kinga na klawiszach

i Roba Townsenda na saksofonie i flecie.

Steve Hackett jest uznanym, niesamowicie utalentowanym i innowacyjnym muzykiem rockowym. Był głównym gitarzystą w zespole Genesis w czasach, kiedy w skład grupy wchodziły jej największe gwiazdy: Peter Gabriel, Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutherford; produkował również docenione przez fanów i krytyków albumy zespołu, w tym m.in. „Selling England by the Pound” (ulubiony krążek Johna Lennona!). Jako wszechstronnie utalentowany gitarzysta i kompozytor, Hackett czerpie inspiracje z przeróżnych gatunków muzycznych – w jego brzmieniu usłyszymy zarówno elementy jazzu, world music, jak i bluesa. Artysta z równą lekkością tworzy albumy z muzyką klasyczną (zawierające jego własne interpretacje dzieł takich twórców, jak Bach czy Satie), autorskie kompozycje na gitarę akustyczną (które docenił sam Yehudi Menuhin!) oraz ambitne albumy łączące brzmienie gitarowe z orkiestrą (album „A Midsummer Night’s Dream” Hackett nagrał wraz z muzykami brytyjskiej Royal Philharmonic Orchestra).

Dźwięki gitary Hacketta są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów brzmienia Genesis. Muzyk po mistrzowsku gra zarówno delikatne, akustyczne kawałki takie, jak „Horizons” czy „Blood on the Rooftops”, jak i porywające gitarowe solówki w utworach „Firth of the Fifth” czy „Fountain of Salmacis”.

Wraz z rozpoczęciem kariery solowej Hackett poszerzył swoje horyzonty muzyczne, wkraczając na ekscytujące terytoria wypełnione nowymi dźwiękami i nietuzinkowymi technikami gry takimi, jak np. tapping.

Najnowsze albumy Hacketta to produkcje wyrafinowane, a zarazem zawierające ogromną dawkę mocy i dynamiki. Albumy „Darktown” i „Wild Orchids” cechuje dramatyczność i klimatyczny mrok, zaś płyta „To Watch the Storms” zabiera słuchacza na kolorową podróż w czasie i przestrzeni. Nagrany w 2009 roku – w okresie, w którym życie artysty wypełnione było zawodowymi i prywatnymi zawirowaniami – krążek „Out Of The Tunnel’s Mouth” został przyjęty z niezwykłym entuzjazmem zarówno przez fanów, jak i krytyków. Pojawiły się liczne głosy twierdzące, że jest to najlepszy album w karierze muzyka.

Podczas swoich koncertów Hackett zabiera publiczność w podróż przez wszystkie etapy swojego muzycznego życia. Nieśmiertelne przeboje Genesis takie, jak „Firth Of Fifth” przeplatane są klasycznymi solowymi utworami artysty oraz jego najnowszymi kompozycjami. Występując na żywo Hackett udowadnia, że jest obecnie w najlepszej artystycznej formie.

Najnowszym wydawnictwem Hacketta jest podwójny album koncertowy zatytułowany „Live Rails”, zawierający nagrania z występów w ramach ostatniej światowej trasy koncertowej artysty promującej krążek „Out Of The Tunnel’s Mouth”. Na płytach znajdziemy zarówno najnowszy materiał, jak i klasyczne kompozycje z repertuaru Genesis oraz samego Hacketta.

Polecane

Share This