Były manager Tekashiego 6ix9ine’a skazany na 15 lat

Shotti odpowiedział za dwa z sześciu przestępstw, o które był oskarżony.


2019.09.07

opublikował:

Były manager Tekashiego 6ix9ine’a skazany na 15 lat

foto: mat. pras.

Kifano „Shotti” Jordan, były manager Tekashiego 6ix9ine’a, zostyał skazany na 15 lat więzienia po tym, jak przyznał się do zarzutów federalnych dotyczących posiadania broni. Shotti nie wyparł się tego, że miał przy sobie naładowaną broń w trakcie popełniania dwóch przestępstw.

Pierwszy incydent miał miejsce 3 kwietnia ubiegłego roku, kiedy to Shotti, 6ix9ine i ich koledzy napadli i obrabowali jednego z członków gangu, do którego wszyscy należeli. W trakcie napaści Tekashi wymachiwał bronią i groził mężczyźnie.

Druga sprawa to sytuacja z 21 kwietnia 2018 – Shotti, 6ix9ine i ich współpracownicy siedzieli wówczas w restauracji. W pewnym momencie podszedł do nich obcy mężczyzna i zaczął ubliżać. Panowie wyszli z restauracji i odjechali samochodem. Kiedy agresor wraz z jeszcze jedną osobą pojechał za nimi, były manager rapera wysiadł z samochodu i oddał dwa strzały w kierunku ich samochodu.

Shotti trafił do aresztu w listopadzie 2018, w tym samym czasie co 6ix9ine. Pierwotnie postawiono mu sześć zarzutów, w tym ściąganie haraczy. Ostatecznie odpowiedział tylko za dwa przestępstwa. Nie tylko Shotti przyznał się do winy, Tekashi miesiąc temu również wyznał prokuratorom, że brał udział w napadach z użyciem broni palnej i procesie handlu narkotykami. On jednak nadal czeka na decyzję sądu w swojej sprawie.

Polecane