Były wokalista Pink Floyd do rosyjskich żołnierzy: „Przestańcie zabijać swoich braci”


2022.03.02

opublikował:

Były wokalista Pink Floyd do rosyjskich żołnierzy: „Przestańcie zabijać swoich braci”

fot. mat. pras.

David Gilmour, były gitarzysta i wokalista Pink Floyd wezwał rosyjskich żołnierzy do zaprzestania inwazji prezydenta Władimira Putina na Ukrainę. Przypomnijmy, że atak Rosjan trwa już siódmy dzień. Dziś w nocy w Charkowie zginęło 21 osób, a wielu zostało rannych.

– Rosyjscy żołnierze, przestańcie zabijać swoich braci. W tej wojnie nie będzie zwycięzców. Moja synowa jest Ukrainką, a moje wnuczki chcą odwiedzić i poznać ich piękny kraj. Zatrzymajcie to, zanim wszystko zostanie zniszczone. Putin musi odejść – napisał Gilmour na swoich Twitterze.

W poście muzyk zamieścił utwór „In Any Tongue”. Piosenka pochodzi z solowego albumu Davida – „Rattle That Lock” z 2015 roku, a jej autorką jest żona Gilmoura, powieściopisarka Polly Sampson. Utwór niesie mocne przesłanie antywojenne.

How was I to feel it when a gun was in my hands / And I’d waited for so long,
How was I to see straight in the dust and blinding sun / Just a pair of boots on the ground – śpiewa Gilmour.

David Gilmour jest kolejnym po m.in. Madonnie, Eltonie Johnie czy Miley Cyrus artystą, który wyraził swojej poparcie dla narodu Ukraińskiego. Przypomnijmy, że Green Day, Yungblud, Louis Tomlinson, Franz Ferdinand, Iggy Pop i Nick Cave odwołali koncerty zaplanowane w Rosji.

Polecane

Share This