Cardi B pokrzywdzona przy nominacjach do Grammy?

Zdaniem Lorde raperka zasłużyła na znacznie więcej.


2018.01.22

opublikował:

Cardi B pokrzywdzona przy nominacjach do Grammy?

foto: mat. pras.

Cardi B ma za sobą udany rok. Jej mixtape „Gangsta Bitch Music, Vol. 2” zrobił na scenie małe zamieszanie, ale prawdziwa bomba wybuchła dopiero po premierze singla „Bodak Yellow”, który dotarł na szczyt listy Billboardu. Cardi jest dopiero drugą raperką w historii, która osiągnęła ten sukces. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Lauryn Hill, której “Doo Wop (That Thing)” było numerem jeden w 1997 roku.

„Bodak Yellow” przyniosło raperce dwie nominacje do Grammy – za ajlepszy utwór rapowy i najlepsze wykonanie. Czy to wystarczające wyróżnienie? Zdaniem Lorde zdecydowanie nie. W udzielonym magazynowi Billboardowi wywiadzie Nowozelandka mówi: – Cholera, Cardi B powinna być nominowana w jednej z tych dużych kategorii. Artystka, która sama ma szansę na nagrodę m.in. za album roku, ma na myśli kategorie ogólne, nie stricte rapowe.

Czy podzielacie opinię Lorde i uważacie, że „Bodak Yellow” powinno walczyć o miano utworu roku oraz nagrania roku? Poniżej przypominamy nominowanych w obu kategoriach. Gdybyście mieli usunąć z każdej z nich po jednej piosence, by zrobić miejsce dla utworu Cardi, na które utwory byście się zdecydowali?

Nagranie roku:
Childish Gambino – Redbone
Luis Fonsi & Daddy Yankee Justin Bieber – Despacito ft. Justin Bieber
JAY-Z – The Story of O.J.
Kendrick Lamar – HUMBLE.
Bruno Mars – 24K Magic

Utwór roku:
Luis Fonsi & Daddy Yankee – Despacito ft. Justin Bieber
JAY-Z – 4:44
Julia Michaels – Issues
Logic – 1-800-273-8255 ft. Alessia Cara, Khalid
Bruno Mars – That’s What I Like

Polecane