Carnal z Paradise Lost i Samael


2009.10.30

opublikował:

Carnal z Paradise Lost i Samael

Znana jest już nazwa polskiego zespołu, który otworzy występy Samael oraz Paradise Lost w Warszawie (1 grudnia Stodoła) oraz w Krakowie (2 grudnia w Klubie Studio). Formacją tą będzie grupa Carnal.

Spośród zespołów na polskiej scenie metalowej – traktowanej jako oaza death metalu – CARNAL zdecydowanie się wyróżnia. Ciężko go bowiem wrzucić do tego samego worka, co setki polskich zespołów. Zespół powstał w 1999 roku i od samego początku koncentruje się na surowości, rytmie, ale również melodyjności i klimacie przy tworzeniu muzyki. Po debiutanckim materiale „Undefinable”, który zwrócił uwagę na CARNAL wielu fanów i branży muzycznej, zespół dużo koncertował, czego najlepszym dowodem był udział bandu jako support w koncertach takich kapel jak In Flames, Paradise Lost, Life Of Agony, Testament, Napalm Death, Behemoth, Diary of Dreams, żeby wymienić tylko kilka z najważniejszych. Poza tym uczestniczył w szeregu festiwali – Metalmania 2007, 2009 Wacken Metal Battle 2007, 2009 czy HunterFest 2005, 2006, 2008. Zagrał również trasę koncertową na Bałkanach (Curse This Tour, 2008)

Ostatnie 12 miesięcy były dla zespołu czasem ciężkiej pracy, ale opłaciło się. Album „Re-Creation” to krążek z tego gatunku, który nie zostawia słuchacza obojętnym – raz rozentuzjazmowanego, innym razem zagubionego w wielości barw i emocji. Te 10 nowych utworów i cover The Sisters Of Mercy są jednocześnie atmosferyczne i odlotowe z całą surowością i energią rock`n`rolla. Co najważniejsze – CARNAL tworzy utwory, które wrzynają się w podświadomość i ciężko jest się ich stamtąd pozbyć.

25 września miała miejsce premiera kolejnej pełnej płyty pt. „Re-Creation”, która ukazała się nakładem Revolution Records w całej Europie. W Polsce za dystrybucję jest odpowiedzialny Mystic Production natomiast w pozostałych krajach Plastic Head.

SKŁAD

Robert Gajewski – vocals

Krzysztof Gorczewski – guitar

Kuba Leszko – guitar

Marek Gajewski – bass

Michal Wisniewski – drums

www.myspace.com/carnalzone

Paradise Lost Samael Carnal

1 grudnia Stodoła / Warszawa

Bilety: ticketonline.pl, ticketpro.pl, eventim.pl oraz bilety kolekcjonerskie na shortcut.pl oraz patefon.pl/bilety

2 grudnia Studio / Kraków

Bilety: 89/100 zł eventim.pl, ticketpro.pl oraz shortcut.pl

Polecane

Share This