Castle Party 2011


2011.02.07

opublikował:

Castle Party 2011

Tak jak w roku ubiegłym, w czwartek, pierwszego dnia festiwalu odbędzie się koncert promujący młode zespoły w klubie Hacjenda. Będą to 4 projekty:

UNSINN to młody projekt oscylujących w klimatach dark electro/ebm/powernoise. Zespół rozpoczął działalność w 2010 roku. Początkowo osadzony w nurcie ambientowym, obecnie Unsinn pokazuje swoje harshowo / dark elektroniczne oblicze. Mocne bity, zniekształcone wokale, melodyjne i równocześnie agresywne linie syntezatorów to znak rozpoznawczy tego projektu.

http://www.myspace.com/unsinnproject

H. EXE został założony przez Odo (który jest symfonicznego black metalowego zespołu Egrimonia) Pierwsze EP „Realms of Inhuman Pleasures”, na które składa 5 utworów 4 remixy jest rozpowszechniane w internecie za darmo przez Halotan Records. Od sierpnia 2010 H.EXE tworzą: Odo – śpiew, muzyka, programowanie; Rex Rotten – muzyka, programowanie, sampling.

http://www.myspace.com/hexeweb

SYNCHROPATH to electro-industrialny projekt zainicjowany przez Qbz (Kuba Avenarius) w 2004 roku. Od niedawna skład uzupełnia gitarzysta Kornel i Anna, która jest odpowiedzialna za wizualizacje sceniczne. W 2009 Synchropath wydał minialbum „Distance Hurts The Numb Ones”. Tego samego roku utwór „Divide / United” zagościł na trzeciej już kompilacji brytyjskiego Dark Mourning Promotion zatytułowanej „Pulse”.

www.myspace.com/synchropath

MonsterGod (MG) powstał w 2005 roku jako duet założony przez Miłosza (Schnitter) i Marka (Smola). Pomysł założenia zespołu był wynikiem doświadczeń i eksperymetów z różnymi rodzajami muzyki przez ostatnie kilka lat. Członkowie MG byli w przeszłości zaangażowani w takie projekty jak: T.R.H. oraz Second Line.

Na poczatku 2006 roku ukazało się pierwsze demo (5 utworów) pod tytułem „Newborn Monster”. Obecnie MG przygotowuje materiał na debiutancką płytę. Inspiracja to przede wszystkim scena electro-industrialna, gotycka i ebm. W styczniu roku 2008 ukazał się w końcu pierwszy długogrający album MonsterGod „Reborn Monster”. I było to niestety jedyne jak do tej pory pełne wydawnictwo tego zespołu. Nie należy jednak tracić nadziei ponieważ w dyskografii MG znajdują się jeszcze, wydana również w 2008 roku EP „God`s Verses” i wydana w połowie 2009 roku, cztero utworowa MCD „Black Star”.

http://www.monstergod.com/

****

Pozostali wykonawcy:

TARI TEENAGE RIOT

PROJECT PITCHFORK (de)

DIARY OF DREAMS (de)

SUICIDE COMMANDO (be)

UMBRA ET IMAGO (de)

CLOSTERKELLER (pl)

DIORAMA (de)

FIXMER / MC CARTHY (fr/gb)

ZERAPHINE (de)

NOSFERATU (uk)

BLINDEAD (pl)

THE CUTS (pl)

SANTA HATES YOU (de)

DOPE STARS Inc. (it)

HETANE (pl)

CONTROLLED COLLAPSE (pl)

FREAKANGEL (ee)

HIEROS GAMOS (sk)

ŚMIAŁEK (pl)

BRATRSTVO LUNY (cz)

MONOLIGHT (pl)

HYOSCYAMUS NIGER (pl)

REACTOR.7X (pl)

 

Kolejni artyści niebawem!

Po koncertach na zamku odbędą się After Show Parties w klubach

 

Wszelkie informacje na stronie oficjalnej Festiwalu:

http://www.castleparty.com

CASTLE PARTY FESTIVAL 2011

21-24 lipca 2011 – BOLKÓW

Polecane

Share This