Cat Power i Lana Del Rey łączą siły w „Woman”

Zobaczcie klip do wspaniałego singla zapowiadającego album "Wanderer".


2018.08.15

opublikował:

Cat Power i Lana Del Rey łączą siły w „Woman”

foto: mat. pras.

To może być piękna jesień. 5 października do sklepów trafi nowy album Cat Power zatytułowany „Wanderer”. Wydawnictwo ukaże się nakładem Domino Records, co oznacza, że w Polsce za jego dystrybucję odpowie Sonic Records.

Mieliśmy już okazję zapoznać się z utworem tytułowym pełniącym rolę intro na nowej płycie. Teraz Charlyn Marshall prezentuje kolejne premierowe nagranie „Power”. Pochodząca z Atlanty wokalistka zaprosiła do nagrania piosenki Lanę Del Rey. Poniżej prezentujemy teledysk wyreżyserowany przez Grega Hunta.

„Wanderer” będzie pierwszym albumem Cat Power od czasu premiery „Sun” w 2012 roku. Ostatnim wydawnictwem Lany jest ubiegłoroczny krążek „Lust for Life”, na którym gościnnie pojawili się m.in. Stevie Nicks z Fleetwood Mac i A$AP Rocky. Artystka opublikowała niedawno zdjęcie z producentem Jackiem Antonoffem będące jednoznacznym komunikatem sugerującym, że prace nad kolejnym albumem już ruszyły.

 

 

Spór między Laną Del Rey a Radiohead zakończony

W styczniu tego roku piosenkarka Lana Del Rey została oskarżona o naruszenie praw autorskich w piosence „Get Free”, pochodzącej z płyty „Lust For Life”. Utwór miał być łudząco podobny do „Creep” z repertuaru Radiohead. Najprawdopodbniej obie strony zdołały dojść do porozumienia.

W styczniu artystka na swoim Twitterze potwierdziła, iż została pozwana przez muzyków z grupy Radiohead. – To prawda, że złożono pozew. Moja piosenka nie została zainspirowana piosenką „Creep”, jednak zespół Radiohead chce 100% wpływów z rozpowszechniania jej. Zaoferowałam im 40%, ale domagają się 100%. Ich prawnicy są nieugięci, spotkamy się więc w sądzie – napisała Lana.

Niedługo potem Radiohead wydali oświadczenie, w którym zdementowali informację, jakoby mieli pozwać Lanę Del Rey. Z tego co Lana powiedziała na koncercie, wynika jednak, że coś było na rzeczy. Jak podaje serwis Stereogum, konflikt można uznać za zakończony. Podczas koncertu w Brazylii wokalistka wykonała utwór „Get Free”, a następnie powiedziała: – Teraz, kiedy proces sądowy dobiegł końca, myślę że mogę śpiewać ten utwór, kiedy tylko chcę, nieprawdaż? Nie podano jednak więcej informacji w tej sprawie. Więcej tutaj.

 

 

Polecane