Catz n Dogz łączą siły z Krzysztofem Zalewskim


2022.09.24

opublikował:

Catz n Dogz łączą siły z Krzysztofem Zalewskim

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Catz ‘n Dogz, czyli Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk, od lat z powodzeniem podbijają świat muzyki elektronicznej. Grali już chyba wszędzie na świecie – od Australii czy Brazylii po Indie. Są gwiazdami sceny DJ-skiej, ale chętnie produkują i tworzą muzykę, zapraszając do współpracy polskie i światowe gwiazdy.

30 września będzie mieć premierę kolejny album Catz ‘n Dogz. „Punkt” ma dla nich szczególne znaczenie. Po pierwsze dlatego, że zaprosili do współpracy wokalistów, których szanują i słuchają na co dzień, których głos, przekaz i artystyczna droga są im najbliższe. I tak na płycie znalazły się utwory stworzone razem z Krzysztofem Zalewskim, Kayah, Szczylem, Baaschem, Pauliną Przybysz, Rosalie, Łoną, Rebeką, schafterem i Kubą Karasiem. Po drugie dlatego, że album opowiada o takim momencie w życiu, który jest kluczowy, ważny, przełomowy. Kolejne piosenki to historie bardzo nam bliskie, o szukaniu własnej drogi, odwadze bycia sobą, o takim punkcie, który choć trudny, zmienia wszystko.

Taki jest też utwór nagrany z Krzysztofem Zalewskim. Wojtek z Catz ‘n Dogz tak opowiada o utworze „Chmura”: – To piosenka o problemach, z którymi nie wiemy, jak sobie poradzić. Gdy jesteśmy w dołku, nie widzimy rozwiązania, pochłania nas czarna chmura, a przecież czasem wystarczy mały impuls pomoc kogoś bliskiego, żeby świat nabrał na nowo ciepłych barw. Niekiedy potrzebny jest tylko czas. Negatywne momenty w życiu też są nam potrzebne.

Płyta została wydana na winylu i jest już dostępna do zakupu w preorderze na empik.com.

Dodatkowo premierze albumu będzie towarzyszyć trasa koncertowa Catz ‘n Dogz z zaproszonymi gośćmi. Oto jej rozpiska:

12.10 – Poznań, TAMA
13.10 – Sopot, Sfinks700
19.10 – Wrocław, NFM
20.10 – Kraków, Hype Park
21.10 – Warszawa, Niebo

Polecane

Share This