Cesaria Evora gwiazdą II edycji Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz


2010.01.22

opublikował:

Cesaria Evora gwiazdą II edycji Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz

Cesaria Evora to pierwsza potwierdzona gwiazda drugiej edycji Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, który odbędzie się już 22 maja.

Już po raz drugi wizytówka Bydgoszczy – Wyspa Młyńska – stanie się jednym z najważniejszych kulturalnych punktów na festiwalowej mapie Polski. W przedostatni weekend maja dzięki współpracy władz miasta Bydgoszcz, radia Złote Przeboje oraz firmy SNAP odbędzie się tam jedno z najbardziej eleganckich i wysmakowanych wydarzeń muzycznych – Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010.

Liczymy, iż w tym roku polska, ale i nie tylko, publiczność przyjmie wykonawców na bydgoskiej scenie równie żywiołowo jak za pierwszym razem. Dzięki Smooth Festival Złote Przeboje perełka Bydgoszczy – Wyspa Młyńska staje się miejscem jeszcze bardziej magicznym. Ci, którzy w zeszłym roku przybyli posłuchać gwiazd światowej muzyki, na pewno zechcą tu wrócić i w tym roku. Druga edycja festiwalu to najlepsza muzyka w przepięknej scenerii – wydarzenie, które na stałe wpisuje się w artystyczny klimat Bydgoszczy.” – mówi Konstanty Dombrowicz Prezydent Bydgoszczy

Podczas ubiegłorocznej edycji ponad ośmiotysięczny tłum obejrzał porywające koncerty Macy Gray, Chambao, Marii Mena, Lura, a także znakomitych polskich artystów m.in. Kayah, Miki Urbaniak, którzy wzięli udział w specjalnym, premierowym projekcie Andrzeja Smolika. Poprzednia edycja festiwalu była rodzajem zapowiedzi, czy też drogowskazu, zdradzającego kierunki artystyczne, w których, przez następne lata, będzie zmierzał festiwal. Dlatego, nie przez przypadek, muzycznym wydarzeniom towarzyszyły wystawy i działania plastyczne. Ale oczywiście muzyka jest tu najważniejsza.

Pierwsza potwierdzona gwiazda Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 to „królowa morny”, „Cesarzowa Wysp Zielonego Przylądka” – Cesaria Evora

Cesaria Evora – Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii world music, nie bez powodu nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie, stworzyły markę. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet królowa popu Madonna. Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z São Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu), poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in.: Afryki lub AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” – album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.

Kontynuując tradycję rozpoczętą podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu, oprócz spektakularnych koncertów gwiazd zagranicznych, organizatorzy zaplanowali także niepowtarzalny, premierowy projekt muzyczny, do którego zaproszeni zostali polscy i zagraniczni muzycy. Szczegóły tego projektu, jak również kolejne gwiazdy zagraniczne poznamy w najbliższym czasie.

Druga edycja Smooth Festival odbędzie się 22 maja 2010 roku, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 można kupić już od dziś (piątek 22 stycznia) za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik.

Bilety – 50 zł

Strefa Golden Circle – bezpośrednio przed sceną – 150 zł

Strefa VIP – 300 zł

Zapraszamy na www.smoothfestival.net

Polecane

Share This