CF98 oraz Heroes Get Remembered na dwóch wspólnych koncertach


2010.11.18

opublikował:

CF98 oraz Heroes Get Remembered na dwóch wspólnych koncertach

20 listopada w Warszawie w Klubie Radio Luxembourg wspólny koncert dadzą grupy CF98, Heroes Get Remembered oraz Maypole! Start o 20:00, wejście do klubu od 19:30. Wstęp 15 zł.

Dzień później 21 listopada w Lublinie w Klubie Tektura zagrają ponownie CF 98 oraz Heroes Get Remembered, dołączy do nich także formacja The Black Tapes. Start o 20:00, wejście do klubu od 19:30. Wstęp 10 zł.

Nowy album CF98 „Nic Do Stracenia” ukazał się w kwietniu nakładem Anteny Krzyku. To pierwszy polskojęzyczny krążek tej grupy. Został zarejestrowany w studiu Perlazza w Opalenicy na przełomie czerwca i lipca 2009 roku przez Przemysława Wejmana, a zapowiadał ją utwór „Walka Królestw” – deklaracja siły życiowej, wielkiej pasji do muzyki oraz podążania własnymi drogami. Dotąd CF 98 mieli w swoim dorobku trzy płyty długogrające, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno fanów, jaki i recenzentów.

„Shipwreck” to drugi album warszawskiego The Black Tapes, którego premiera odbyła się pod koniec października. Na nowej płycie znaleźć można zarówno utwory nawiązujące stylem do tych znanych z pierwszego albumu, jak i kompozycje, które zwiastują nowe kierunki rozwoju zespołu. Na płycie znajdują się wyłącznie premierowe, nigdzie wcześniej nie publikowane piosenki, w których The Black Tapes zgodnie ze swoją filozofią eksplorują świat gitarowego grania, jakiego nie łatwo uświadczyć na polskiej scenie muzycznej.

Nowy krążek nagrano w Polsce, a muzycy sami wzięli na siebie sporą część pracy przy realizacji i produkcji nagrania, dzięki czemu płyta jest znacznie bardziej dopracowana niż wydany w 2009 roku debiut. „Shipwreck” to zapis rozwoju zespołu w ciągu ostatnich dwóch lat , które minęły od nagrania pierwszej płyty. „Shipwreck” to 11 premierowych utworów – sprawdź jak grają The Black Tapes A.D.2010!

Heroes Get Remembered powstało jesienią 2007r i jest jedyną tego typu mieszanką ostrego rocka, alternatywy oraz post hardcore’owych klimatów w Polsce. HGR gra mocno, bezkompromisowo, emocjonalnie i przede wszystkim przebojowo. Na początku 2010 roku zespół wydał kompilację 6 utworów (DIY EP ALBUM) o nazwie „Anthony Forgotten”. W Lipcu 2010 zespół został jednym ze zwycięzców Redbull Tourbus oraz laureatem nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010.

Polecane

Share This