CGM.pl i WiMP grają na czarno #19: strzały


2015.08.20

opublikował:

CGM.pl i WiMP grają na czarno #19: strzały

W dziewiętnastej „Grze na czarno” znajdziecie kilka oczywistych strzałów. Ktoś może powiedzieć – na tyle oczywistych, że po najmniejszej linii oporu – ale co zrobić, jeśli to po prostu znakomite numery, idealnie wpisujące się w pogodę za oknem? Z jednej strony włączamy się w zachwyty nad „Uptown Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa, wielkim hitem ostatnich miesięcy, a przy okazji jednym z najlepszych przykładów nurtu retro we współczesnym popie, retro-disco, rzecz jasna. Z drugiej zaś „Can`t Hold Us Down”, przebój sprzed kilkunastu lat, który w wakacyjną playlistę wpisuje się nie tylko głównym gitarowym motywem, lecz także świetnym teledyskiem prosto z nowojorskich osiedli.

Mamy też dla Was strzały pewne, ale istotne ze względu na okoliczności. Pamiętacie scenę z „Fade To Black”, gdy Jay Z słyszy jeden z podkładów Kanye Westa i – wykonując szereg dziwnych min – nie może wyjść z podziwu nad muzyką? Cóż, West puścił mu wtedy numer oparty na tym samym samplu (na tyle wyrazistym, że można było odnieść wrażenie, że skopiował cudzy numer), co „Dopeman” NWA. A że do amerykańskich kin trafił właśnie film biograficzny poświęcony tej legendarnej grupie, w hołdzie Dre, Ice Cube`owi i spółce przypominamy to świetne nagranie. A wraz z nim „NWA”, jeden z singli Miguela z doskonałego, wydanego pod koniec czerwca „Wildheart”.

W ogóle w playliście znajdziecie kilku wykonawców, którzy dopiero co wydali nowe materiały. Przed kilkoma dniami odbyła się premiera nowego mixtape`u Micka Jenkinsa („Wave[s]”), swoje EP-ki wydali też FKA Twigs i Warren G. Do tego „Go With It” z fantastycznego, eklektycznego „Ego Death” The Internet. Zwracamy też na singiel Scotty`ego ATL, 30-latka z Atlanty, który wraz z m.in. Big K.R.I.T.-em wykręcił bujający, spalony słońcem, napędzany mocarnym refrenem singiel.

Polecane

Share This