Charlie Winston na dwóch koncertach w Polsce


2016.02.21

opublikował:

Charlie Winston na dwóch koncertach w Polsce

Wiosną na dwa koncerty przyjedzie do Polski Charlie Winston. Muzyk wystąpi 12 kwietnia w warszawskiej Proximie i 13 kwietnia we wrocławskim Starym Klasztorze.

Charlie Winston swoją karierę zaczął od intensywnego koncertowania. Podróżował po Europie i grał we wszystkich miejscach, w których chciano go słuchać – od Niemiec przez Francję, Włochy czy Hiszpanię. Szybko zyskał uwagę zarówno słuchaczy jak i… Petera Gabriela. Muzyk usłyszał Winstona i zaprosił go na wspólną trasę koncertową. Dzięki znajomości z Gabrielem o Winstonie usłyszała publiczność na całym świecie, a sam Charlie zyskał możliwość tworzenia nowego materiału w jego własnym studio. W 2009 roku ukazał się album „Hobo”, który był przełomowym wydawnictwem dla Charliego. Płyta pokryła się platyną, a singlowy utwór „Like a Hobo” trafił na pierwsze miejsca list przebojów we Francji, Niemczech czy w Kanadzie.

W 2015 roku Winston wydał swój najnowszy album. „Curio City” jest wynikiem jego nowych, muzycznych poszukiwań. Inspiracją i głównym motorem zmian były płyty zespołów Alt-J, Daft Punk, Nils Frahm, Jon Hopkins czy Lorde. Płyta w pełni obrazuje zmiany, jakie zaszły w życiu Winstona, który aktualnie działa pod szyldem własnej wytwórni płytowej nie tylko jako muzyk, ale i producent.

Charlie Winston na dwóch koncertach w Polsce

Charlie Winston to brytyjski artysta folkowy, tekściarz i wokalista, brat Toma Baxtera, Anglik na co dzień mieszkający w Paryżu. Pierwszą płytę, „Make Way” wydał w 2007 roku, która nie przyniosła mu wielkiego rozgłosu. Zasłynął dopiero rewelacyjnym singlem „Like a Hobo” z 2009 roku. Piosenka promowała tak samo zatytułowany drugi longplay artysty. Jego trzeci album, „Running Still”, ukazał się w 2012 roku. Do Polski artysta wróci z materiałem z nowej, czwartej  płyty, „Curio City”. Premiera płyty planowana jest na początek 2015 roku. Wydawnictwo promuje piosenka „Lately”, która jest już dostępna w sieci. Artysta wystąpi na dwóch koncertach: 25 kwietnia w Krakowie oraz 26 w Warszawie.

Popularne newsy

Polecane

Share This