Chcesz, by Bonus RPK wyszedł na wolność? Podpisz petycję skierowaną do prezydenta


2019.12.07

opublikował:

Chcesz, by Bonus RPK wyszedł na wolność? Podpisz petycję skierowaną do prezydenta

fot. kadr z wideo

Bonus RPK od od blisko trzech tygodni przebywa za kratami. Raper ma do odbycia karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności za rzekomy handel narkotykami. Bonus został skazany na podstawie zeznań małego świadka koronnego, mimo iż nie przedstawiono twardych dowodów potwierdzających jego winę.

Artysta od wielu miesięcy mówił o nieprawidłowościach w jego sprawie i deklarował, że jest niewinny. Raper nadal liczy na kasację wyroku w Sądzie Najwyższym lub na ułaskawienie go przez prezydenta. Tę drugą drogę wspierają internauci, którzy podpisują się pod petycją o skorzystanie z prawa łaski przez Andrzeja Dudę.

My przyjaciele, fani, znajomi oraz ludzie, którym nieobojętny jest los człowieka skrzywdzonego przez zjawisko, jakim jest instytucja tzw. „małego świadka koronnego”, która w każdym okresie wolnej Polski, w celu osiągnięcia jak największych korzyści zwłaszcza statystycznych, pomimo mnóstwa błędów i niedomówień wykorzystywana jest często wobec ludzi bez żadnych dowodów, a jedynie w wyniku budzących wątpliwości zeznań osób będących aktywnymi przestępcami, a często recydywistami.

Apelujemy do Pana Andrzeja Dudy-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, znanego pod pseudonimem artystycznym jako Bonus RPK o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie – czytamy w petycji, którą podpisało już ponad trzy tysiące osób (stan na sobotę, na 6:00).

Petycję znajdziecie na stronie naszademokracja.pl.

Jedną z osób, które do samego końca wspierały Bonusa w sądzie był Ten Typ Mes. Teraz szef Alkopoligamii przyłącza się do prośby o ułaskawienie kolegi, zachęcając swoich fanów do podpisania petycji.

Może i prezydent siłą rozpędu podpisze – komentuje na Instastory Mes.

Polecane

Share This