Chemia zagra na Impact Festival


2012.06.26

opublikował:

Chemia zagra na Impact Festival

Już 27 lipca na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu organizowanego przez Live Nation.

Headlinerem Impact Festival będzie jeden z najciekawszych zespołów świata – energetyczny i zwariowany Red Hot Chili Peppers. Podczas festiwalu zagrają także Kasabian, Public Image Ltd, Marlon Roudette, The Charlatans, The Vaccines, I Blame Coco i Power of Trinity.

Do line-upu dołącza także grupa Chemia.

Zespół ”Chemia” powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. 2010 przyniósł wydanie dwóch singli – „Mantra” i „Jeden Świat” oraz wydanie pierwszej płyty „Dobra Chemia”. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk – legenda polskiego rocka. W tym samym roku Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i w trasie koncertowej z Kobranocką. Rok 2011 zespół rozpoczął od sylwestrowego występu w TVP2, a następnie gościnnie wystąpił podczas polskich eliminacji do Eurowizji. Po prestiżowym koncercie w Trójce, w zespole zmienił się wokalista – Marcina Koczota zastąpił Łukasz Drapała.

 

Wiosną zespół wyruszył w trasę z TSA. W trakcie nagrań anglojęzycznej wersji płyty, Chemia otrzymała zaproszenie na May Rock Festival w Neuss koło Duseldorfu oraz wrześniowy festiwal Kaarst Total (Niemcy). Po koncercie na warszawskich Juwenaliach 2011 roku zespół koncentrował się na przygotowaniach materiału do płyty, ale w międzyczasie Chemia wystąpiła w kilku dużych wydarzeniach m.in. Lato ZET i DWÓJKI – ZIELONA GÓRA 2011, SEVEN FESTIVAL – WĘGORZEWO 2011, HITY NA CZASIE – INOWROCŁAW 2011. LATO Z RADIEM 2011 – MIELNO, ŚWIERADÓW, Karrst Tootal 2011 ( Niemcy ). W tym samym czasie finalizowane są umowy z promotorami z USA, Kanady i RPA.

 

W październiku 2011 ukazała się płyta O2 z nowym wokalistą. Przy okazji zespół zrealizował dwa teledyski, w dwóch wersjach językowych – „Nie ma świętych miejsc”, „Tacy inni” oraz teledysk do „Damy radę” w trakcie koncertu premierowego. Koniec roku przynosi duże występy medialne na wielu muzycznych frontach – koncert na żywo w Radio Dla Ciebie, koncert „Droga do Wolności” wśród legend polskiego rocka, koncert „Cała Polska śpiewa kolędy” wśród największych gwiazd polskiej sceny muzycznej (z własnym utworem „Świątecznie”), czy sylwestrowy występ w Polsacie. Zespół rozpoczął regularne występy w najpopularniejszym teleturnieju muzycznym w Polsce – „Jaka to melodia”.

 

Nowy Rok 2012 przyniósł Chemii udaną walkę na Extraliście Listy Przebojów RDC z utworem „Damy radę”, który znalazł się również na play liście radia WAWA.

W marcu zespół otrzymał zaproszenie do The Warehouse Studio w Vancouver (Kanada), którego właścicielem jest Bryan Adams. Randy Staub będzie pilnował, czy chłopcy są grzeczni i pozwoli im nagrać kilka kawałków. Potem zaatakują tamtejszy rynek. I nie tylko.

Polecane