Chickenfoot wrócili z nowym wydawnictwem


2017.03.12

opublikował:

Chickenfoot wrócili z nowym wydawnictwem

Na półkach sklepowych można już znaleźć nowe wydawnictwo Chickenfoot zatytułowane „Best plus Live”. Na dwóch płytach, oprócz największych przebojów i utworów nagranych w wersji koncertowej, znalazł się też zupełnie nowy kawałek. „Divine Termination” to pierwszy premierowy utwór supergrupy Chickenfoot od pięciu lat.

W skład Chickenfoot wchodzą: wokalista Sammy Hagar, gitarzysta Joe Satriani, basista Michael Anthony (Van Halen) i perkusista Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Utwór „Divine Termination” jest częścią dwupłytowego wydawnictwa, które ma swoją premierę właśnie dziś. Na płytach znalazło się też 26 utworów, na które składają się prawie wszystkie kawałki z debiutu, klasyka, taka jak „Bad Motor Scooter” zespołu Montrose Sammy’ego Hagara, „My Generation the Who i interpretacja Joe Satrianiego „The Star Spangled Banner” – wszystkie nagrane w Phoenix w 2009 roku i po raz pierwszy dostępne na CD.

W maju 2016 roku Chickenfoot powrócili na dwa koncerty w Lake Tahoe, a zarazem zagrali pełny set koncertowy po raz pierwszy od sześciu lat, przy okazji ujawniając nowy kawałek „Divine Termination”.

Równolegle z premierą płyty ukazał się kolekcjonerski 7″ vinyl z utworem „Divine Termination”. Na stronie B znalazł się cover „Highway Star” zespołu Deep Purple.

Polecane

Share This