Chiny odrzucają przeprosiny Kanady za koszulkę „Wuhan” z symbolem Wu-Tang Clanu


2021.02.04

opublikował:

Chiny odrzucają przeprosiny Kanady za koszulkę „Wuhan” z symbolem Wu-Tang Clanu

grafika: mat. pras.

Chiny stanowczo odrzuciły przeprosiny Kanady za wpadkę jednego z ich dyplomatów. Chodzi o koszulkę z napisem „Wuhan” (skąd oficjalnie wywodzi się wirus) oraz logiem Wu-Tang Clanu. Koszulka została stworzona jako żart, ale nie wszystkim jest do śmiechu. Chińczycy doszukali się w symbolu rapowej grupy wizerunku nietoperza i uważają produkt za bardzo obraźliwy. Kanadyjscy dyplomaci zapewniali Chińczyków, że symbol reprezentuje literę W od Wuhan, ale ich wysiłki spełzły na niczym.

Jest nam bardzo przykro z powodu tego nieporozumienia. Logo na koszulce zostało zaprojektowane przez jednego z pracowników ambasady i symbolizuje literę W, a nie nietoperza – przekazał rzecznik kanadyjskiej ambasady.

SPRAWDŹ TAKŻE: Method Man ujawnia co robi w czasie kwarantanny

Przedstawiciele Państwa Środka pozostają nieugięci na tłumaczenia Kanadyjczyków. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej, Wang Wenbin, odrzucił przeprosiny przesłane przez Kanadę i uważa, że nic już nie naprawi szkód wyrządzonych przez tak obraźliwą koszulkę.

Złe uczynki kanadyjskich dyplomatów postawiły nas w bardzo niekorzystnej sytuacji i wywołały oburzenie i spore niezadowolenie wśród naszych obywateli. Strona kanadyjska powinna poważnie potraktować tę sprawę i jak najszybciej wyjaśnić te sprawę – przekazał Wang Wenbin.

Relacje pomiędzy Kanadą a Chińską Republiką Ludową od dawna są napięte. W 2018 roku Chińczycy aresztowali dwóch Kanadyjczyków pod zarzutem szpiegostwa. Według wielu specjalistów uważa, że była to odpowiedź na aresztowanie przez kanadyjską policję Mang Wanzhou, jednego z szefów Huawei Technologies Co Ltd.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This