Chopin na Grochowskiej


2010.08.19

opublikował:

Chopin na Grochowskiej

Przez trzy kolejne soboty przełomu sierpnia i września o godzinie 16:00 wystąpią młodzi polscy pianiści, a towarzyszyć im będą wykłady polskich muzykologów, którzy w przystępny sposób opowiedzią o związkach Chopina innymi dziedzinami sztuk: filmem, literaturą i jazzem. Wstęp wolny.

Od dnia przejęcia przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia obiektów dawnego Instytutu Weterynarii, czyli od 28 stycznia 2010 roku, pomimo braku środków finansowych, na terenie nieruchomości prowadzona była intensywna działalność programowa.

We współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej, Klubem Twórców Reklamy, Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, Galerią Bezdomną oraz indywidualnymi artystami przygotowano i zaprezentowano 5 wystaw zbiorowych i indywidualnych: Ilustracja PL, Nostalgia Chopina, Wzorki Polskie, Yes! We can, Galeria Bezdomna. Zaprezentowano prace min.: Tomasza Bagińskiego, Andrzeja Mleczki, Agaty Nowickiej, Henryka Sawki, Tomka Sikory, Andrzeja Świetlika, Mikołaja Grynberga

 i innych.

Na wiosnę odbyły się “Majówki Chopinowskie” – cykl koncertów w wykonaniu studentów klasy fortepianu warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego oraz prowadzone przez animatorów zabawy muzyczne dla dzieci i rodziców. Olbrzymim powodzeniem cieszyła się akcja “Labirynt” – cykl 160 różnorodnych warsztatów popularyzujących muzykę nie tylko Fryderyka Chopina, adresownych do ponad 30 warszawskich szkół.

W sumie, w minionym półroczu na terenie Grochowskiej 272 odbyło się 199 imprez (wystaw, koncertów, warsztatów) dla 8.250 słuchaczy i widzów – w tym 2.500 uczniów z 30 warszawskich szkół podstawowych. 

 21 i 28 sierpnia oraz 4 września zapraszamy wszystkich Warszawiaków, a w szczególności Prażan na recitale chopinowskie w wykonaniu Moniki Quinn, Pawła Wakarecego (kandydata do XVI Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina) oraz Anny Kublicz połączone

z wykładami polskich muzykologów: Pawła Stolarczyka, Agnieszki Okupskiej, Mariusza Gradowskiego).

Tagi


Polecane

Share This