Chris Clavin – cztery koncerty w Polsce


2011.09.15

opublikował:

Chris Clavin – cztery koncerty w Polsce

Oto szczegóły koncertu Clavina w Krakowie:

19 września 2011, Kraków

klub Re, ul. Św. Krzyża 4

godz. 20; wstęp: 10 PLN

Amerykanin zagra także w trzech innych miastach:

– Warszawa – 17 września, klubojadalnia Eufemia (Krakowskie Przedmieście 5);

– Lublin – 18 września, Przestrzeń Działań Twórczych „Tektura” (ul. Wieniawska 15);

– Wrocław – 20 września, klub Falanster (ul. Św. Antoniego 23).

Po trzech latach do Polski na cztery koncerty warca Chris Clavin (znany również jako Captain Chaos), który w 2008 roku gościł w naszym kraju z grupą Ghost Mice. Tym razem Amerykanin przyjdzie do nas z solowym materiałem, który wykonuje razem ze swoim kumplem, basistą Garym z Wielkiej Brytanii. Jeśli urzekała was kiedyś prostota i szczerość muzyki takich artystów jak Kimya Dawson, Paul Baribeau czy Eric Ayotte – którzy nie przez przypadek są lub byli kiedyś związani z wytwórnią Plan-It-X prowadzoną przez Clavina od 1994 roku, na pewno nie zawiedziecie się wybierając się na jego koncert.

– Mam 37 lat. Pochodzę z małego miasta Bloomington w stanie Indiana. Jestem anarchistą. Jestem nerdem. Czasem trochę piję, ale niezawiele, ponieważ źle to na mnie wpływa. Mogę wydać się marudny, ale to tylko przez to, że moja twarz jest dziwna i nie uśmiecham się zbyt często – napisał o sobie Chris.

Plan-It-X Records to niezależna, wpływowa wytwórnia kierującą sie etyką DIY i skupiającą wokół siebie głównie zespoły folk punkowe i songwriterów. „If it ain`t cheap, it ain`t punk” – to motto które przyświeca ich działalności już od 17 lat. W katalogu PIX znajdują się między innymi płyty takich grup jak This Bike Is a Pipe Bomb, Defiance, Ohio czy Ghost Mice. W tej wytwórni debiutował również zespół Against Me!.

Polecane

Share This