Chris de Burgh: najważniejsza jest wytrwałość


2013.03.30

opublikował:

Chris de Burgh: najważniejsza jest wytrwałość

Już 9 maja w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi Chris de Burgh. Z tej okazji artysta udzielił wywiadu Julkowi Biernackiemu z Live Nation.`

Czy przygotowujesz coś specjalnego na koncert w Polsce? Czy lubisz grać w Polsce?

Aktualnie przebywam w Londynie – jestem w trakcie nagrywania nowej płyty. Jak tylko skończę, razem z zespołem siadamy i zaczynamy proces przygotowania koncertów. Mogę Was zapewnić, że ukażą sie tam piosenki z ostatnich dwóch albumów Home i Footsteps 2, oraz naturalnie stare przeboje, generalnie każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Naprawdę bardzo sie cieszę na samą myśl, że tutaj przyjadę. Bardzo lubię Polskę, lubię Polaków, uwielbiam Wasze jedzenie.

Który moment w swojej karierze wspominasz jako najbardziej wyjątkowy/wzruszający?

Jest ich tak wiele, że naprawdę trudno ograniczyć się do jednego. Niemniej jednak, utwiły mi w pamięci szczególnie dwa. Jednym z nich jest koncert na zjednoczenie Niemiec wschodnich i zachodnich, występowałem wtedy przed ponad miliOnową publicznością przy bramie Branderburskiej. Kolejnym takim niesamowitym występem, które zapamiętujesz na całe życie, był koncert z okazji zakończenia wojny domowej w Lebanonie. B yłem pierwszym artystą, który wystąpił tam od 10 lat. Graliśmy na szczycie góry dla ponad 40.000 ludzi. Widok był niesamowity, widzieliśmy miasto zasilane przez generatory prądotwórcze, było mnóstwo migających świateł i pełno uśmiechniętych twarzy. To było wzruszające…Jaki jest przepis na przepis na sukces? Co mógłbyś przekazać młodym muzykom? Co mógłbyś im doradzić?

To trochę jak z bokserem – nie poddawaj się. Życie będzie próbowało Cię powalić – nie daj się. Nie daj się, wstawaj walcz. Upadniesz, znowu wstawaj i walcz. To jest przepis na udaną i długą karierę – nie poddawać sie i walczyć do samego końca. Trochę z innej beczki – w dzisiejszych czasam artyści mają dużo łatwiej, aby zaistnieć. Mam na myśli social media, platformy sprzedające mp3 itp. To wszystko pozwala na zaprezentowanie swojej twórczości większej publiczności. Popularność może przyjść znacznie szybciej.

Wracając jednak do sedna Twojego pytania, to najważniejsza jest wytrwałość…

Polecane

Share This