Cirque Du Soleil – „Kooza” po raz pierwszy w Polsce


2014.03.31

opublikował:

Cirque Du Soleil – „Kooza” po raz pierwszy w Polsce

Światowej sławy Cirque du Soleil po raz pierwszy w historii zaprezentuje przedstawienie pod magicznym i tajemniczym tytułem „Kooza” w wielkim białym namiocie. Premiera tego widowiskowego przedstawienia w Polsce odbędzie się 18 września 2014 w spektakularnej konstrukcji wielkiego białego namiotu na błoniach Stadionu Narodowego. Kooza to elitarne widowisko, ukazujące w sposób – czasem wręcz – szokujący możliwości ludzkiego ciała poprzez spektakularne podniebne akrobacje artystów w nieziemskich, zachwycających blaskiem kostiumach. Kooza to  widowisko trzymające w napięciu, pobudzające wyobraźnię magią kolorów i opowiadaną historią. 

Od początku 2013 roku, „Kooza” podróżuje po Europie, wcześniej zachwycając ponad 4 miliony widzów w Ameryce Północnej i Japonii. Już we wrześniu 2014 roku Kooza zatrzyma się w Polsce.

O „Kooza”

„Kooza” to powrót do początków Cirque du Soleil, który łączy w sobie dwie tradycyjne cechy– widowiskowe akrobacje oraz sztukę rozbawiania publiczności do łez. Scenariusz i reżyseria: David Shiner.

Nazwa „Kooza” wywodzi się z sanskrytu od „koza” i oznacza „paczkę”, „szkatułkę” lub „skarb”. Słowo to zostało wybrane dla podkreślenia idei tej produkcji – „circus in a box”. „Kooza” opowiada o związku człowieka ze światem dobra i zła – mówi reżyser David Shiner.

Przedstawienie rozpoczyna się od sceną, w której „Oszust” niespodziewanie wyskakuje przed „Niewinnym” i jest jedną z wielu zaskakujących scen przedstawienia. Akcja zabiera  „Niewinnego” w magiczną  podróż pełną spektakularnych bohaterów, poznaje on na swojej drodze m.in. „Króla”, Kalaunów, „Heimlossa”, „Nieznośnego Turystę” i jego „Szalonego Psa”.
Między siłą i słabością , śmiechem i zabawą, zawirowaniami i harmonią „Kooza” to przede wszystkim
elektryzujący, egzotyczny i magiczny świat pełen niespodzianek i dreszczu emocji, śmiałych bohaterów i
pełnego zaangażowania.

{sklep-cgm}

Cirque du Soleil

Założony w Baie-Saint-Paul w 1984 roku przez 20 artystów ulicznych Cirque du Soleil jest wiodącą marką
organizującą wysokiej jakości widowiska artystyczne. Firma zatrudnia ponad 5000 pracowników, w tym ponad
1300 artystów z ponad 50 różnych krajów.

Cirque du Soleil zachwycił i oczarował ponad 100 milionów widzów w ponad 300 miastach i czterdziestu
krajach na sześciu kontynentach.

Polecane

Share This