Co dalej z programem „The Four. Bitwa o sławę”? Poznaliśmy decyzję Polsatu


2020.06.26

opublikował:

Co dalej z programem „The Four. Bitwa o sławę”? Poznaliśmy decyzję Polsatu

fot. mat. pras.

Talent show „The Four. Bitwa o sławę” miał być jednym z hitów wiosennej ramówki Polsatu. Niestety, ze względu na lockdown po wybuchu pandemii koronawirusa stacja zdążyła wyemitować zaledwie dwa odcinki programu. Pierwotnie zakładano, że po zawieszeniu nagrań oraz emisji pierwszy sezon „The Four” wróci na antenę w późniejszym terminie.

W trosce o zdrowie twórców i uczestników show „The Four. Bitwa o sławę” podjęliśmy decyzję o zawieszeniu nagrań programu. Wkrótce podamy informację, kiedy wrócimy na antenę – głosił opublikowany w połowie marca komunikat.

Teraz Polsat zmienia decyzję. Stacja zdecydowała się skrócić sezon i nie realizować pozostałych odcinków. Poza dwoma, które zostały już wyemitowane, Polsat ma gotowe jeszcze kolejne dwa, które wkrótce zostaną wyemitowane, ponadto powstanie jeszcze finałowy odcinek specjalny, na potrzeby którego zostaną zmienione zasady programu.

Sprawdź też: TVP znalazło już następczynię Margaret w „The Voice of Poland”?

Harmonogram produkcji zakładał nagrania programu w terminie luty – kwiecień. Nagrana została połowa serii, czyli cztery z ośmiu planowanych odcinków, a następnie doszło do wybuchu pandemii. Obecnie nie ma możliwości, aby wrócić do studia na dawnych zasadach, a w tym programie zgodnie z formatem niezbędna jest blisko 500-osobowa publiczność, która za pomocą telefonów z aplikacją decyduje o losach uczestników programu, wyłonionych przez jury. Bez jej czynnego udziału, nie można dokończyć nagrań show.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo gwiazd, uczestników, osób pracujących przy tworzeniu show oraz zgromadzonej w studiu licznej publiczności stacja podjęła decyzję o zakończeniu pierwszego sezonu programu na tym etapie – czytamy w oświadczeniu dotyczącym losów programu.

Wkrótce dowiemy się, w jaki sposób producenci chcą wyłonić zwycięzcę.

W skład jury „Bitwy o sławę” zasiedli Igor Herbut, Kuba Badach i Natalia Nykiel, program prowadziła Natalia Szroeder. W jej kontekście mówi się o transferze do „The Voice of Poland” Telewizji Polskiej. Czy Polsat zdecyduje się na realizację drugiego sezonu „The Four”? Tego na razie nie wiadomo.

Polecane


Share This