CocoRosie w czerwcu w Warszawie!

Siostry wystąpią w klubie Basen!


2013.04.09

opublikował:

CocoRosie w czerwcu w Warszawie!

5AM Artists /Automatik oraz Basen zapraszają na warszawski koncert CocoRosie! Siostry Bianca i Sierra Casady z zespołem zagrają w stołecznym klubie Basen już 26 czerwca.

CocoRosie to najbardziej charyzmatyczne objawienie art-folkowej piosenki ostatniej dekady. Równie urocze, co ekscentryczne siostry Casady na swych płytach tworzą baśniową fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Mówi się, że ich muzyka pasowałaby zarówno do “La Scali” jak i do skate-parku. Na pewno doskonale zabrzmi w warszawskim klubie Basen już 26 czerwca. CocoRosie będą w Warszawie promowały swój najnowszy album „Tales Of A Grass Widow”.

Niezwykłą wrażliwość sióstr Casady kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką artystką jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono – Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach i choć wychowywały się w różnych środowiskach: jedna pośród hip-hopowców, druga w kręgu miłośników klasyki, od razu znalazły wspólny język. W mieszkaniu Sierry na Montmartre nagrały debiutancki album „La maison de mon reve”, który okazał się dla nich przepustką do wielkiej kariery. Na kolejnych krążkach „Noah`s Ark” (z gościnnym udziałem Antony`ego Hegarty`ego), „The Adventures of Ghosthorse and Stillborn” i “Grey Oceans” CocoRosie nieco wzbogaciły brzmienie, choć oprócz „normalnych instrumentów” w ich muzyce słychać też odgłosy dziecięcych zabawek. Piosenki CocoRosie są przedłużeniem ich dzieciństwa – jak odgrywane przez katarynkę arabeskowe tematy, które za każdym razem powracają z jeszcze większą siłą.

Najnowszy album „Tales Of A Grass Widow” Sierra i Bianca nagrywały pod okiem producenta Valgeira Sigurðssona, znanego także ze współpracy z Björk, múm czy Feist. Gościnnie w dwóch kawałkach znów usłyszymy zaprzyjaźnionego z siostrami Antony’ego. Album będzie miał swoją premierę pod koniec maja. Na płytę trafiło 11 piosenek, które z pewnością usłyszymy na warszawskim koncercie 26 czerwca.

Informacje o biletach wkrótce.

koncert CocoRosie

26.06.2013

Warszawa, klub Basen, ul.Konopnickiej 6

Tagi


Polecane