Coldplay ustanawia nowe standardy. Nowa płyta „Moon Music” zrobiona z przetworzonych butelek

Słynąca z innowacji i dbałości o środowisko grupa ogłosiła premierę nowego albumu "Moon Music"


2024.06.17

opublikował:

Coldplay ustanawia nowe standardy. Nowa płyta „Moon Music” zrobiona z przetworzonych butelek

Słynąca z innowacji i dbałości o środowisko grupa Coldplay ogłosiła właśnie nowy album zatytułowany „Moon Music”. Płyta, która ukaże się 4 października, wykonana będzie z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Pierwszy singiel, „feelslikeimfallinginlove”, poznamy już w najbliższy piątek, 21 czerwca. Coldplay premierowo wykonał utwór podczas wyprzedanego koncertu na stadionie Puskás w Budapeszcie.

Wraz z przełomowymi działaniami Coldplay w zakresie zrównoważonej produkcji i transportu podczas ich obecnej trasy koncertowej – która do tej pory wygenerowała 59% mniej emisji CO2 niż ich poprzednia trasa stadionowa – zespół dołożył wszelkich starań, aby fizyczne wydanie „Moon Music” było jak najbardziej ekologiczne.

SPRAWDŹ TAKŻE: Jay-Z niespodziewanie wystąpił z Alicią Keys podczas gali Tony Awards

W ten sposób, grupa przygotowała pierwszy na świecie album w formacie 140g EcoRecord rPET LP. Każdy z egzemplarzy zawiera materiał z 9 przetworzonych plastikowych butelek PET odzyskanych z odpadów pokonsumenckich. Zapobiegnie to produkcji ponad 25 ton metrycznych nowego plastiku i zapewni 85% redukcję emisji CO2 w porównaniu z procesem produkcji tradycyjnego 140-gramowego winylu.

Ponadto, muzycy współpracowali z wieloletnimi partnerami The Ocean Cleanup, aby stworzyć nowy format: Notebook Edition EcoRecord rPET LP. Tworząc rPET dla tego wydawnictwa wykorzystano 70% plastiku rzecznego, wyłowionego przez The Ocean Cleanup z Rio Las Vacas w Gwatemali, co zapobiegło dotarciu plastiku do Zatoki Honduraskiej i Oceanu Atlantyckiego.

Edycja CD „Moon Music” to także pierwsza na świecie płyta kompaktowa EcoCD, stworzona w 90% z poliwęglanu pochodzącego z recyklingu, również pozyskanego z odpadów pokonsumenckich. Zapewni to co najmniej 78% redukcję emisji CO2 i pozwoli uniknąć produkcji ponad pięciu ton metrycznych nowego plastiku.

 

W celu zmniejszenia ilości odpadów, pierwsza edycja „Moon Music” (zarówno EcoRecord rPET LP, jak i EcoCD) będzie ściśle limitowana i wyprodukowana w wyższej specyfikacji niż jakiekolwiek przyszłe edycje. Wszystkie produkty z pierwszej edycji EcoRecord rPET LP będą numerowane.

„Moon Music” to pierwszy album Coldplay od czasu „Music Of The Spheres” z 2021 roku, z którego pochodził przebój „My Universe” nagrany z BTS. Płyta, nominowana do Grammy, zgromadził już ponad cztery miliardy streamów.

Polecane

Share This