Coma, Lao Che i Luxtorpeda na Cieszanów Rock Festiwal


2012.07.16

opublikował:

Coma, Lao Che i Luxtorpeda na Cieszanów Rock Festiwal

Cieszanów Rock Festiwal to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To już festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim ale również międzynarodowym. Potwierdzi to kolejna trzecia edycja, która odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2012 r.

Podcza tegorocznej edycji na dwóch scenach wystapi blisko 40 artystów, min. szkocka legenda punk rocka The Exploited, czeska grupa grająca celtyckiego punk rocka Pipes and Pints oraz czołowe zespoły rodzinnej sceny muzycznej: min. Coma, Lao Che, Luxtorpeda, T.Love, Kukiz & Piersi, Indios Bravos, Farben Lehre, Habakuk czy Decapitated.

Cieszą nas porównania do tak znanych i cenionych festiwali jak Przystanek Woodstock czy Jarocin ale staramy się wypracować swój oryginalny i niepowtarzalny charakter imprezy. Naszą siłą jest różnorodność stylistyczna wykonawców, zgrupowanych wokół szeroko rozumianej muzyki rockowej, co doskonale pokazała ubiegłoroczna edycja festiwalu. Odwiedziło nas wówczas łącznie około 15 tysięcy osób. Nie faworyzujemy żadnej z licznych odmian rocka, by nie zdominowała charakteru festiwalu. Chcemy prezentować to co w muzyce rockowej najwartościowsze i wychodzące poza schemat, bo rock to nie muzyczne getto. Cieszanów Rock Festiwal to również szansa dla wielu młodych i debiutujących zespołów, by zaistnieć na scenie przed szerszą publicznością.

Cieszanów Rock Festiwal to nie tylko koncerty muzyczne ale także wiele atrakcji w ramach Strefy Aktywności, organizowanej przez organizacje pozarządowe z Tomaszowa Lubelskiego (Lokalna Organizacja Turystyczna „Roztocze”, Drużyna Wojów „Algiz”, Stowarzyszenie „Czajnia”, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Niwa”), gdzie każdy festiwalowicz może bezpłatnie wziąć udział w warsztatach muzycznych, turniejach sportowych, pokazach walk rycerskich czy wzbogacić domową biblioteczkę o ciekawe książki dzięki kultowej akcji „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”.

Polecane

Share This