Coma ponownie wyjdzie z mroku


2014.09.24

opublikował:

Coma ponownie wyjdzie z mroku

5 października startuje jesienna trasa Comy zatytułowana „Pierwsze wyjście z mroku 2014”. Nowe tournee zespołu to sentymentalne spojrzenie w przeszłość i ukłon w stronę pierwszych fanów. 16 koncertów w polskich miastach to nie lada gratka, nie tylko dla najbardziej zatwardziałych fanów, ale także dla samego zespołu. To wykonane od pierwszego do ostatniego utworów z debiutanckiej płyty, od której wszystko się zaczęło i trwa do dzisiaj. Wśród nich m.in. „Leszek Żukowski”, „Czas globalnej niepogody” czy „Zbyszek”. Podczas koncertów do Comy dołączą wspaniali goście: zespół Frontside i debiutujący w tym roku ze swoją pierwszą EP-ką krakowski Straight Jack Cat.

W oczekiwaniu na nowy album, nad którym od dwóch lat trwają prace i jeszcze potrwają, wpadliśmy na pomysł, by podsumować swoją drogę i pogodzić się z przeszłością. Dla wielu fanów i dla zespołu, oficjalne wyjście z mroku zaczyna się wraz z debiutem CD z 2004 roku. Koncepcja aktualnej trasy zrodziła się ze względu na okrągłą rocznicę premiery i przy okazji współpracy z agencją Go Ahead, organizatorami Jarocin Festiwal, gdzie po raz pierwszy w historii zagraliśmy w całości nasz pierwszy album. Koncert został dobrze przyjęty, w związku z czym postanowiliśmy pokazać go w całym kraju w odsłonie klubowej – mówi Piotr Rogucki, frontman zespołu.

Ponadto zarejestrowany jarociński występ, jeszcze przed końcem jesiennej trasy powróci do miłośników zespołu w formie niecodziennego wydawnictwa.

Rozpiska trasy:

05.10 – Gdańsk, Parlament

11.10 – Zabrze, C.K.Wiatrak (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

18.10 – Kraków, Studio (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

30.10 – Łódź, Wytwórnia (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

07.11 – Zielona Góra, Kawon

08.11 – Szczecin, D.K. Słowianin

13.11 – Gdynia, Ucho

14.11 – Olsztyn, Andergrant

15.11 – Toruń, Hala Sportowo-Widowiskowa

20.11 – Lublin, Graffiti

21.11 – Katowice, MegaClub (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

22.11 – Rzeszów, Pod Palmą (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

27.11 – Warszawa, Stodoła (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

28.11 – Warszawa, Stodoła (support: Frontside oraz Straight Jack Cat)

29.11 – Białystok, Gwint

30.11 – Poznań, Eskulap (suport: Frontside oraz Straight Jack Cat)

Polecane

Share This