Coma symfonicznie na festiwalu w Węgorzewie


2012.10.17

opublikował:

Coma symfonicznie na festiwalu w Węgorzewie

Zespół Coma, niekwestionowana gwiazda muzyki rockowej w Polsce, podczas Festiwalu zaprezentuje się w nowej odsłonie. Wraz z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego, zespół wykona najważniejsze utwory w swojej karierze z towarzyszeniem 60 osobowej Orkiestry.

To będzie największe widowisko i produkcja 2013 roku, obejmująca 2,5 godzinną podróż po wspaniałej twórczości zespołu, pozwalającej na nowo odkryć ich repertuar.

Pojawienie się Comy z Orkiestrą na Festiwalu w Węgorzewie nie jest przypadkiem. Związane jest ono ściśle z XX jubileuszem tego mazurskiego Rockowego Święta.

SYMFONICY GDAŃSCY – Orkiestra powstała w 2004 roku, skupiając absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Większość z muzyków jest laureatami wielu polskich i międzynarodowych konkursów, również solistami na wielu scenach. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami.

W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Strauss, Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Moniuszko, Kilar.

Orkiestra występowała m.in. z Camille Miller, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Kiliańskim, Bogdanem Grajkowskim, zespołami: Charizma – Szwecja, Blenders, Harlem.

COMA – polski zespół rockowy powstały w 1998 roku. Grupa ma na swoim koncie 7 płyt, wiele nagród rynku fonograficznego m.in. Fryderyki oraz niezliczoną ilość koncertów. To laureat węgorzewskiego festiwalu z 2004 roku, kiedy to zespół otrzymał Grad Prix Festiwalu, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy

Polecane

Share This