Comson i Włodi nie chcą iść na „Detox”


2021.12.08

opublikował:

Comson i Włodi nie chcą iść na „Detox”

fot. mat. pras.

Comson prezentuje teledysk “Detox”, prezent dla wszystkich tańcujących z marihuaną. Gościnnie w kawałku szefa Santa Label pojawia się reprezentant Molesty Ewenement, stoner wagi ciężkiej – Włodi. Muzykę wyprodukował Małach, całość zmasterował Szwed SWD. Za klip odpowiada grupa Chillgroup.pl. Koncept numeru narodził się w głowie Comsona pod wpływem utworu Amy Winehouse “Rehab”.

„Comsi EP” w wersji fizycznej można zamawiać w przedsprzedaży na stronie www.comson.pl oraz w sklepach www.asfaltshop.pl i www.preorder.pl. Projekt ukaże się nakładem Santa Label 14 stycznia 2022.

„Comsi EP” to preludium kolejnych wydawnictw Comsona i Santa Labelu. Na płycie gościnnie pojawiają się Włodi, Kaczy Proceder, Wilku WDZ i Żary JLB. Za produkcję muzyczną odpowiadają Małach, Druid, Mitch Dope oraz Szwed SWD, który zajął się również masteringiem całości.

Pochodzący z Sanoka raper któregoś dnia rzucił wszystko i wyjechał z Bieszczad do Warszawy. Ze squotu do apartamentowca, z podziemia na hiphopowe salony. Misją swojego życia uczynił mówienie ludziom, że jak się czegoś bardzo chce, to można to zdobyć. Wystarczy przestawić mózg na odpowiednie myślenie, a następnie implementować właściwy przekaz w codziennych działaniach.

Właściciel Santa Label zaliczany do heavy stonerów, konopnych aktywistów i wolnomyślicieli. Urodzony w 1989 r. MC pierwsze nagrywki uskuteczniał w 2004 r. w składzie RSA, w ramach którego działał również KaeN. W latach 2013-2014 Comson z Arabem wypuścili numer „Posłuchaj” (dodatkowo Sowa i Młody) oraz klip „oneshot”, które odbiły się szerokim echem (mają obecnie odpowiednio 1,6 i 1,2 mln wyświetleń). W 2015 r. Comson nagrał w Therapia Studio w Jarosławiu epkę „ComsonSongo”, a w 2016 r. ukazał się projekt “Chore Filmy EP”. Materiał promował teledysk „Idę na spota 2” z gościnnym udziałem Dziabsona, z którym często kolaborowali. Comson ma też na swoim koncie współpracę z Arabem (4 utwory na „The Rolling Joints”), Rufuzem („Design”), czy DJ’em HWR („GK Forteca”).

W 2018 r. Comson przeprowadził się do Warszawy. Zabrał ze sobą tylko psa i plecak, a po przybyciu do stolicy mieszkał przez rok na squocie prowadzonym przez działaczy Wolnych Konopi. Po drobnych zawirowaniach raper uporządkował swoje sprawy i jesienią 2019 uruchomił Santa Studio, profesjonalne studio nagraniowe znajdujące się w muzycznej siedzibie DIIL GANG, gdzie rezydują Szwed SWD oraz Małach/Rufuz. Tu powstaje creme de la creme dotychczasowej twórczości Comsiego. Pierwszym z serii projektów, które zostały nagrane w Santa Studio i niechybnie ujrzą światło dzienne jest materiał „Comsi EP”. Muzyczny worek dopiero się rozwiązuje, wiele jeszcze z niego wyleci, a przyszłość jest nie zdrapanym kuponem owianym tajemnicą.

Polecane

Share This