Conor Maynard zadebiutuje jeszcze w lipcu


2012.07.16

opublikował:

Conor Maynard zadebiutuje jeszcze w lipcu

„Contrast” – premiera 30 lipca.

Od dawna czekaliśmy na nadejście kogoś takiego, jak Conor Maynard. Latami wyglądaliśmy wokalisty solowego, który będzie młody, ale wchodzący w dorosłość; gwiazdy, która stworzy wielkie, porywające przeboje, ale nie będzie bezbarwną gwiazdką pop.  Kogoś dowcipnego i otwartego, elokwentnego i bystrego, a zarazem potrafiącego bawić i przyciągać publiczność.

Przed państwem Conor Maynard, charyzmatyczny i czarujący 19-latek, który bez wysiłku łączy autentyczny luz i atrakcyjność komercyjną z nowatorskim, futurystycznym, świeżym, wielkomiejskim brzmieniem. Artysta ma już na koncie przebojowy singiel debiutancki Can’t Say No, który sprzedał się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy, a teraz wydaje album Contrast potwierdzający, że Conor to jedna z najbardziej obiecujących twarzy popu.

Można snuć bezpodstawne porównania do innych nastoletnich „objawień”  z YouTube’a, jednak muzyczny talent Conora jest po prostu niezaprzeczalny, co udowadnia jego niezrównany debiut. Na tej płycie nie usłyszycie ogranego euro-dance’u, on wymyka się szufladkom, oferując pełną inwencji mieszankę R&B, przestrzennego hip hopu i popowych hitów, które porwałyby stadiony. Jednocześnie album zachowuje spójność – pomysłowo i porywająco bawiąc się z konwencją.

Album Contrast, stworzony przez  Conora we współpracy kompozytorskiej i producenckiej z takimi tuzami jak Pharrell Williams, Ne-Yo, Midi Mafia, Stargate and Frank Ocean, doskonale przemawia do wrażliwości światowego odbiorcy, nie tracąc jednak nic ze swojego wyraziście wyspiarskiego pazura, który zawdzięcza brytyjskim producentom The Invisible Men – trio odpowiedzialnemu za przeboje Jessie J (Do It Like A Dude), czy DJ-a Fresha (Hot Right Now).

The Invisible Men wyprodukowali nie tylko wielki przebój Conora, który dotarł do 2. miejsca list przebojów, Can’t Say No,  ale także wiele innych doskonałych numerów na płycie, w tym drugi singiel Vegas Girl zapowiedziany na 23 lipca. Wyprodukowana i skomponowana przez Conora Maynarda i The Invisible Men piosenka to pewny hit.  Vegas Girl przywodzi na myśl autentyczność i energię wczesnych dokonań Neptunes, Missy Elliott i Timbaland. Pulsujący, powalający bas i doskonale dopasowane wokale Conora sprawią, że ten numer najpierw podbije parkiety, a zaraz później listy przebojów.

Warto także wspomnieć o Turn Around, kompozycji Ne-Yo wyprodukowanej przez Stargate. Ten podnoszący na duchu, przebojowy kawałek emo pop tworzy klimat, w którym masz ochotę unieść ręce w górę – przy takich kawałkach stadionowa publiczność wpada w ekstazę.  Obok Lift Off Pharella Williams, z charakterystycznymi dla N*E*R*D* kosmicznymi syntezatorami i niepokornym soulem okraszonym mocnym, regularnym beatem, to kolejny dowód na wielki potencjał Conora, który pozwoli mu podbić cały świat.

Debiut Conora znajdzie szerokie grono odbiorców: usłyszymy mroczne, popowe numery jak Mary Go Round, spektakularne soulowe wokale w Drowning, ale również porywające hity taneczne jak pierwszy na płycie Animal i duet z Ritą Orą Better Than You, czy drugi numer produkcji Pharrella Williamsa – Glass Girl.

Gdy dołożyć do tego wyprodukowane przez Midi Mafię (50 Cent) i napisane przez Franka Oceana  Pictures  – sugestywny, powolny, zmysłowy numer zaśpiewany falsetem – jedno staje się pewne: Conor niewątpliwie jest już mężczyzną, nie chłopcem. Ten numer udowadnia, że Contrast to nie tylko niesamowity debiut nastoletniego wykonawcy: to po prostu fantastyczny album.  Biorąc pod uwagę fakt, że Conor nagrywa profesjonalnie od niecałego roku, artysta wykazał się wokalną i twórczą dojrzałością grubo ponad swój wiek, nie odcinając się jednak od swoich młodszych fanów.


„Sam jestem swoją bazą fanów”, mówi Conor. „Tworzę muzykę dla takich jak ja; wiem, czego bym chciał słuchać, gdy imprezuję ze znajomymi i wiem, czego chciałbym posłuchać, gdy  rozstanę z dziewczyną”.

Mimo tak genialnego, ekscytującego i oryginalnego debiutu, który wkrótce pozna cały świat, Conor nie popada w samozadowolenie: „Wszystko, co się do tej pory wydarzyło, jest niesamowite, ale nie zamierzam się rozpraszać. Już przygotowuję się do kolejnego etapu, bo nie chcę przegapić swojej szansy. To najwspanialszy okres w moim życiu i nie chcę by się skończył.”

Lista utworów na płycie Contrast:

1. Animal

2. Turn Around (feat. Ne-Yo)

3. Vegas Girl

4. Can`t Say No

5. Lift Off

6. Mary Go Round

7. Take Off

8. Better Than You (feat. Rita Ora)

9. Another One

10. Pictures

11.Glass Girl

12. Just In Case

Polecane

Share This