Coria zaprezentowała premierowy utwór


2015.10.14

opublikował:

Coria zaprezentowała premierowy utwór

Coria zaprezentowała pierwszy singiel zapowiadający album „Kwestia czasu”. Piosenka zatytułowana „Drugie dno” jest już dostępna na YouTube.

Dominik Stypa, gitarzysta Corii tak komentuje znaczenie tytułu drugiej płyty zespołu: Kwestią czasu jest wszystko wokół nas. Podobnie jak kwestią czasu było wydanie tego albumu. Poprzez tytuł tego krążka chcieliśmy zwrócić ludziom uwagę na naszą ciężką pracę w dążeniu do muzycznych marzeń”. Tomek Mrozek, wokalista zespołu dodaje: „Wszystko jest kwestią czasu… Przy pracy nad drugim albumem odczuliśmy tę rację dosłownie. Nasze starania i ciężka praca coraz częściej kończą się dobrymi, zaskakującymi nas pozytywnie efektami. Chcemy wraz z nową płytą gloryfikować hasło, że „marzenia się spełniają, wystarczy na nie pracować”. Lubimy, gdy nasi odbiorcy utożsamiają się z naszymi kompozycjami, dlatego też definiowanie tytułu naszej drugiej płyty pozostawiamy im gdy już zapoznają się z jej zawartością.

 

Nowy materiał z pewnością usłyszymy na koncercie, jaki odbędzie się 3 listopada w warszawskiej Progresji. Coria zagra wówczas jako support podczas jedynego polskiego koncertu zespołu Europe. Na senie pojawią się także Islandczycy z The Vintage Caravan.

 

Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku 2014 roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ten młody zespół powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs „Life On Stage”, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Erikiem Claptonem. Jak sami o sobie mówią: W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

Tagi


Polecane

Share This