Courtney Love już od dawna się nią zachwyca. A Ty – znasz Baby Queen?


2021.03.02

opublikował:

Courtney Love już od dawna się nią zachwyca. A Ty – znasz Baby Queen?

Do kawałka powstał też teledysk. Poprzedni singiel, „Raw Thoughts”, spotkał się z niezmiernie ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Greg James z BBC Radio 1 Breakfast Show przyznał piosence tytuł „Tune of the Week”.

Baby Queen to artystka, która z pewnością mocno namiesza w 2021. Urodzona w RPA, wychowana w Londynie wokalistka, niedawno mogła liczyć na błogosławieństwo Courtney Love, która na swoim IG napisała:

– Teksty TAKIE DOBRE. Refreny TAKIE DOBRE. Teledyski TAKIE DOBRE. TAAAAK.

Słów pochwały nie szczędziła także inna debiutująca gwiazda, Olivia Rodrigo, która o Baby Queen napisała:

Oli- Mam obsesję na jej punkcie. Myślę, że to niezła twardzielka i nie mogę doczekać się, co jeszcze nam pokaże.

Dla Baby Queen „These Drugs” to jeden z najważniejszych utworów, które dotychczas skomponowała. To kolejny, szczery do bólu kawałek, po „Raw Thoughts” oraz świetnie przyjętej debiutanckiej EP-ki „Medicine”. 23-letnia Bella Latham, bo tak naprawdę nazywa się artystka, opowiada o „These Drugs” w następujący sposób:

Piosenka powstała, gdy byłam w kiepskim stanie charakteryzujący się głównie tym, że uważałam, że nie jestem dobrą osobą i nie zasługuję na dobre rzeczy. Przez długi czas odrzucałam wiele aspektów mojej osobowości lub nie zwracałam na nie uwagi. Jeśli ignorujesz swój ból lub udajesz, że nie widzisz swoich błędów, możesz wpaść w bardzo destrukcyjny krąg. Właśnie to się stało ze mną. Eskapizm jest potrzebny i każdy z nas potrzebuje czasem ucieczki, ale niektóre są zdrowsze od innych. Wiem, że dużo ryzykowałam, decydując się na taką otwartość w tekście, ale wiedziałam, że muszę podzielić się moją historią. Każdy z nas ma swojego King Konga i każdy choć raz musiał doświadczyć autodestrukcji. Chciałabym, by ludzie wiedzieli, że mogą wybrać lepsze życie. Jeśli nauczysz się lubić siebie, akceptować i uczyć na swoich błędach, nie będziesz musiał uciekać. Masz w sobie siłę, by zbudować życie, którym chcesz żyć. Myślę, że jestem dobrym przykładem na to.

Zobacz Baby Queen w sesji dla VEVO DSCVR z utworami „Want Me” oraz „Raw Thoughts”.

Polecane

Share This