Crippled Black Phoenix w Poznaniu i Warszawie


2011.11.05

opublikował:

Crippled Black Phoenix w Poznaniu i Warszawie

Podczas koncertów Brytyjczycy zaprezentuje m.in materiał z nadchodzącej płyty „(Mankind) The Crafty Ape”, na którą składa się 12 utworów nagranych w Chapel Studio w miejscowości Lincolnshire.

Przypominamy, iż poznański koncert będzie w całości rejestrowany na potrzeby DVD. Produkcją zajmie się wrocławska Grupa Core.


Crippled Black Phoenix

support: Obscure Sphinx

08.11 Poznań / Blue Note

cena biletu : 39/49pln

09.11 Warszwa / Progresja

support: Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory

cena biletu: 50/60pl

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku w wyniku współpracy muzyków znanych z Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Zespół grał w różnych zestawieniach na żywo, a przez skład przewinął się również Geoff Barrow z Portishead. Ich twórczość wpychana była do wielu już szufladek -od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich zespół jednak nie utrzymywał się na dłużej. Niezwykłą zaś atmosferę muzyki określanej przez sam zespół jako „ballady końca świata” tworzą m.in. dzięki wykorzystywaniu różnych ciekawych instrumentów folkowych np. banjo, czy klasycznych jak wiolonczela. Jak do tej pory zespół nagrał cztery płyty. Ostatnia w ich dorobku to „I, Vigilante”.

Polecane

Share This