Crystal Fighters ponownie w Polsce. Jesienią dwa koncerty

Share Tweet Trzeci album jeszcze w tym roku. 2 i


2016.06.07

opublikował:

Crystal Fighters ponownie w Polsce. Jesienią dwa koncerty

Trzeci album jeszcze w tym roku.

2 i 3 listopada – oto daty dwóch jesiennych koncertów Crystal Fighters. Formacja wystąpi w stołecznym klubie Palladium (2.11) oraz w krakowskim Kwadracie (3.11). Grupa przyjedzie promować planowany na ten rok trzeci album.

Ich muzyka to połączenie tradycyjnego baskijskiego folku z energetyczną muzyką elektroniczną. Grupa debiutowała w 2010 roku albumem „Star Of Love”, który wzbudził sporo zamieszania w muzycznym świecie, jako wielka nadzieja w swoim niecodziennym muzycznym gatunku. Zespół miał także okazję supportować Foals na ich trasie koncertowej w 2010 roku, co z całą pewnością rozbudziło zainteresowanie londyńską kapelą. Crystal Fighters znani są ze swojej niesamowitej energii koncertowej – ich występy są intensywne, zdecydowanie bardziej „punkowe” i intensywne, niż ich nagrania studyjne.

Grupa ma na swoim koncie już dwa studyjne albumy. W 2010 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy krążęk „Star of Love”, zawierający przebojowe „I Love London” oraz „Follow”. Natomiast w 2013 roku ukazała się druga w ich rozpędzającej się dyskografii płyta zatytułowana „Cave Rave” z singlami „You & I” i „LA Calling”.

W kwietniu i maju 2016 roku Crystal Fighters odbyli trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Wizyta w Polsce będzie ważną częścią ich kolejnej, tym razem europejskiej trasy, która promować będzie nowe wydawnictwo zespołu.

{facebook}

Polecane