Cuba de Zoo: singiel i pierwsza odsłona teledysku „Grób”


2011.05.03

opublikował:

Cuba de Zoo: singiel i pierwsza odsłona teledysku „Grób”

Na profilu Myspace zespołu Cuba de Zoo http://www.myspace.com/cubadezoo można posłuchać już singla „Grób” promującego debiutancki album zespołu p.t. „Rozkaz”. Płyta pojawi się na półkach sklepowych już 9 maja 2011r.

Utworowi „Grób” towarzyszy teledysk. Za produkcję klipu przygotowanego w klasycznej technice animacji poklatkowej, odpowiadają Paweł Brakoniecki i Łukasz Musiał z grupy REVOLVIKA. Teledysk to efekt wielotygodniowej, żmudnej pracy nad animacją i scenografią – prawie w całości stworzoną z tektury na przygotowanej na potrzeby klipu makiecie.  O tym co najbardziej zaskoczyło lidera zespołu, Kubę Podolskiego, w trakcie realizacji klipu oraz dlaczego nie zdecydował się ostatecznie wykopać grobu w mazurskim lesie możecie dowiedzieć się oglądając „making of” teledysku „Grób”:


Grupa Cuba de Zoo, która na polskiej scenie rockowej pojawiła się w 2010 roku i zdążyła już sporo namieszać, właśnie nagrała swój  debiutancki album.  Zespół zgromadził spore grono fanów, ma na swoim koncie sukces festiwalowy (szczeciński Festiwal „Gramy” 2010) oraz radiowy – utwór „Czarne auto” przez 18 tygodni znajdował się na Liście Przebojów radiowej Trójki i dotarł do jej 12 miejsca. A wszystko zaczęło się od profilu grupy na portalu Myspace, który w kilka miesięcy od dnia powstania, rejestrował ok. 1000 wejść dziennie. Czy nowy singiel powtórzy sukces piosenki „Czarne auto”? Posłuchajcie i przekonajcie się sami!

Album Cuba de Zoo „Rozkaz” ukaże się 9. maja 2011r. dzięki firmie Mystic Production.

Polecane

Share This