Cuda Wianki 2010 – Lato zaczyna się w Gdyni


2010.06.26

opublikował:

Cuda Wianki 2010 – Lato zaczyna się w Gdyni

Dziś, 26 czerwca, startuje impreza „Lato zaczyna się w Gdyni: CudaWianki” inaugurująca sezon letni w Gdyni. Na widzów czekają koncerty Morcheeby, Jimi Tenora wraz Kabu Kabu oraz Noviki, Wielka Parada Maszyn „Technokracja” oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej dla szerokiego grona odbiorców. Na plaży Gdynia Śródmieście możemy już oglądać budującą się scenę koncertową, której kolorową wizualizację w wersji wirtualnej można już obejrzeć na www.cudawianki.eu. Różnorodny i bogaty program, wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, bliskość dworca PKP zapewnia atrakcyjność czerwcowego weekendu nad morzem nie tylko dla mieszkańców ale i przyjezdnych gości.

Głównym punktem programu CudaWianków jest europejskiej klasy line-up Sceny Muzycznej z udziałem zespołu Morcheeba z wokalistką Skye, Jimiego Tenora & Kabu Kabu oraz Noviki z zespołem. Muzycy wystąpią w niezwykłej, wielobarwnej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary. Tegoroczna Scena Muzyczna CW 2010 zaprezentuje energetyczne brzmienia z zakresu alternatywnego popu, soulu, chill-outu, multiinstrumentalnej improwizacji i afrobeatu. Nie zabraknie również wytrawnej elektroniki wzbogaconej o jazzujące rytmy.

CudaWianki to jedyny koncert w Polsce kultowego zespołu Morcheeba, który po siedmioletnim rozstaniu z wokalistką Skye, wydaje w czerwcu 2010 nową płytę w oryginalnym składzie pt: „Blood Like Lemonade“. Specjalnie dla publicznośći CudaWianków Morcheeba zaprezentuje nie tylko przeboje, ale także premie¬rowe w Polsce wykonanie utworów z nowego krążka.

CudaWianki to także jedyny koncert w Polsce króla muzycznego pop artu Jimiego Tenora, który wystąpi w towarzystwie legendy afrobeatu i sceny zachodniej Afryki, 7-osobowego zespołu Kabu Kabu. Tenor, należący do najbardziej oryginalnych i nieprzewidywalnych artystów live, znany z niezwykłego show i abawy na scenie z pewnością podgrzeje atmosferę CudaWiankowego koncertu. Dopełnieniem line-up‘u bedzie równie ciekawie zapowiadający się występ Noviki. Uznana polska artystka wystąpi z 7-osobowym zespołem, w tym dwiema dodatkowymi wokalistkami – Izą Kowalewską z Muzykoterapii oraz Kasią Kurzawską z Sofy.

Przestrzeń CW 2010 wypełni szereg teatralno-muzyczno-wizualnych działań, w tym: Wielka Parada Maszyn „Technokracja” złożona m.in. z muzyków, mobilnych machin, tancerzy-animatorów, spe¬cjalnie zaaranżowana z myślą o CudaWiankach, z udziałem m.in. zespołu Małe Instrumenty i All Sounds Allowed, urozmaicona wielkoformatowymi konstrukcjami autorstwa Mariusza Warasa, zakończona unika¬tową, innowacyjną w skali świata Symfonią Agregatów.

CW 2010 to również artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie wianków, zakończone konkursem. Całość programu zwieńczy, jak co roku, zapalenie wielkiego ogniska na plaży przy wtórze transowej muzyki i bębniarskiego jammowania z udziałem zespołu Papadram.

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

KOMPONENTY PROGRAMOWE

• Scena Muzyczna

• Wielka Parada

• Akcja Wianki – plecenie wianków konkurs

• Alternatywne Zwiedzanie Miasta

• program warsztatowy Aleja Cudów

• ognisko bębniarskie jammowanie

PRZESTRZENIE W GDYNI

• Plaża Śródmieście – scena muzyczna ognisko

• Aleja Topolowa czyli Aleja Cudów – pasmo interakcji warsztatowych

• Park Rady Europy – przestrzeń warsztatowa

• ul. Świętojańska-Skwer Kościuszki-Plaża jako trasa Parady

• Centrum Miasta – wybrane obiekty i ulice jako trasa Alternatywnego Zwiedzania Miasta

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

12.00 start CudaWianki 2010

12.00-17.00 – Aleja Topolowa Park Rady Europy Aleja Cudów Akcja Wianki – warsztaty i akcje

12.00-17.00 – Centrum Miasta Alternatywne Zwiedzanie Miasta

12.00-14.30 – Projekt specjalny Jazz dla dzieci

17.30-19.30 – od ul.Świętojańskiej do Skweru Kościuszki Parada „Technokracja”

20.00 – Plaża Śródmieście start scena koncertowa – koncert Noviki

21.00 – Plaża Śródmieście koncert Jimiego Tenora & Kabu Kabu

22.30 – Plaża Śródmieście koncert Morcheeba & Skye

00.00 – Plaża Śródmieście zapalenie ogniska muzyka na żywo Papadram

3.00 zakończenie programu

Więcej informacji: www.cudawianki.eu, www.gdyniakulturalna.pl

Polecane

Share This