Cut/Copy na FreeForm Warm-Up Session


2010.05.11

opublikował:

Cut/Copy na FreeForm Warm-Up Session

Cut/Copy to Australijskie trio łączące w nowatorski sposób muzykę taneczną, punk, pop oraz rock. Cut Copy utorowali innym artystom drogę i pokazali, że połączenie skrajnych z pozoru gatunków muzycznych jest możliwe. W początkach istnienia był to solowy projekt Dana Whitforda – lokalnego DJa i grafika. Zadebiutowali w 2004 albumem Bright Like Neon Love.  Krążek został okrzyknięty przez krytyków i fanów mianem kultowego i przełomowego.

Po sukcesie pierwszej płyty zespół z łatwością podjął współpracę z Timem Goldsworthym z legendarnej wytwórni DFA, który wyprodukował drugi album Cut Copy In Ghost Colours. Krążek przynosi znakomite single Light & Music oraz Feel The Love, Hearts On Fire, które do tej pory są niezwykle popularne w klubach na całym świecie.  W 2005 roku zespół po raz pierwszy odbył światowe tournee, odwiedzając w tym czasie m.in. Londyn, Nowy York i Los Angeles. Cut Copy supportował wtedy Franz Ferdinand, Bloc Party.

W 2007 roku Cut Copy grali trasę u boku Daft Punk. Kulminacyjnym punktem trasy był koncert w Australii dla ponad 50 tysięcy widzów.

Obecnie zespół nagrywa nowy album, którego premierę zapowiadają na 2010 rok.

Dyskografia:

2004 – Bright Like Neon Love

2008 – In Ghost Colours

Cut/Copy

FreeForm Warm-Up Session

25 lipca 2010

Warszawa, Klub Palladium

Ul. Złota 7/9

godz.20.00

Ceny biletów:

90 zł (do 30 czerwca), 100 zł (od 1 lipca), 110 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl), eBilet.pl (www.ebilet.pl)  na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl

http://www.cutcopy.net/

http://www.myspace.com/cutcopy

Polecane

Share This