Czarny Furiat – „Furiat Robi Szum” (wideo)


2013.07.28

opublikował:

Czarny Furiat – „Furiat Robi Szum” (wideo)

Cezar po przekroczeniu Rubikonu zdobył prawie połowę świata. Ja swoją płytą zdobędę szacunek słuchaczy – zapowiada Czarny Furiat.

„Furiat Robi Szum” to drugi utwór promujący „Rubikon”. Za bit odpowiedzialny jest Małach. Mix i master wykonał Deszczu Strugi, skrecze dostarczył DJ Gondek.

{reklama-hh}

Wszyscy którzy pamiętają jeszcze styl Czarnego z Instynktu będą usatysfakcjonowani. „Furiat Robi Szum” prezentuje frywolną stronę Furiata, czyli moje alter ego. Czarny może uchodzić za sztywnego i stanowczego, Furiat jest wyluzowany, ma duży dystans do świata i siebie samego. Samo wideo to totalne wariactwo… pełen spontan. Nie warto szukać tutaj finezji. To zupełnie inna konwencja niż „Salutuj” – wyjaśnia Czarny Furiat. Jest lato, na poważne tematy przyjdzie czas we wrześniu.

Słowo jako najważniejszy aspekt rapu, z naciskiem na piękno ojczystego języka, kawałki bez przekleństw – oto kolejna odsłona „Rubikonu”, który jest pewnego rodzaju hołdem oddawanym tym, którzy w Polsce rozpoczęli rap grę. Jestem z pokolenia ’77 i wiem, że to nadal stara gwardia ustala zasady. Młodzi za bardzo podążają za tłumem przez co produkują kopie kopii innych składów, często chcąc być bardziej amerykańscy niż polscy. Dziennie wychodzi około 20 kawałkach z których żaden nie zapada w pamięć. Chcę pokazać alternatywę młodym ludziom. „Rubikon” to powrót klasycznego rapu, za którym stęskniła się publika. To mocny materiał, brzmiący jednak mega profesjonalnie jak na 21 wiek przystało, wierzę iż okaże się jedną z najlepszych płyt w tym roku. Po tym albumie każdy zrozumie, że Czarny Furiat to mocny gracz, który nikomu nie musi nic udowadniać – zapowiada raper.

Polecane

Share This