Czesław Mozil w trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii


2015.12.06

opublikował:

Czesław Mozil w trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii

Czesław Mozil ponownie wyrusza solo w koncertową podróż po Wielkiej Brytanii. Zimowe tournée to kontynuacja polonijnych koncertów z albumem „Księga Emigrantów. Tom I”. Album z singlem „Nienawidzę Cię Polsko” wzbudził wiele kontrowersji i rozpoczął burzliwą debatę wokół swobody wypowiedzi artystycznej na temat polskości i patriotyzmu. Tymczasem, jak tłumaczy autor tego zamieszania –  płyta jest hołdem złożonym emigracji i tym wszystkim, którzy wiedzą, co to znaczy tęsknić za swoim domem.

Sensacji nie zabrakło również podczas pierwszych koncertów promujących nowo wydany krążek. Do mediów trafiła wiadomość o awanturze w trakcie jednego z angielskich występów, jaka miała się wywiązać pomiędzy muzykiem a kobietą z publiczności – Koncert w Liverpoolu był jednym z najbardziej udanych spotkań podczas całej trasy i sytuacja, która miała tam miejsce sprawiła, że nigdy go nie zapomnę. Pewna Pani przeszkadzała innym w odbiorze koncertu i mimo próśb publiczności, nie przestawała głośno komentować i śmiać się. W momencie, gdy odebrała telefon i zaczęła przez niego rozmawiać, przerwałem występ i nakazałem jej wyjść. Publiczność przyszła na mój koncert i to dla niej gram. Nie mogę i nie chcę pozwolić, aby poszczególne jednostki zabierały innym możliwość przeżycia tej chwili, którą dzielę z publicznością – tłumaczy Mozil. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj .

Czy i tym razem atmosfera podczas występów Czesława będzie równie gorąca? O tym przekonamy się wkrótce. Trasa startuje już 4 grudnia i nieprzerwanie potrwa do połowy miesiąca. Zaraz po powrocie z Wysp muzyk wraz ze swoimi duńskimi instrumentalistami przystępuje do pracy nad drugim tomem „Księgi Emigrantów”. Premiera albumu zaplanowana jest na wiosnę 2016. Z kolei fani solowej twórczości Mozila powinni skierować swoje kroki do warszawskiego Och – Teatru, gdzie od 9 stycznia 2016 roku będzie można regularnie zobaczyć jego emigrancki stand-up.

04.12 – Londyn

05.12 – Bedford

06.12 – Cambridge

07.12 – Leeds

08.12 – Manchester

09.12 – Scunthorpe

10.12 – Edynburg

11.12 – Glasgow

12.12 – Newcastle

13.12 – Birmingham

14.12 – Southampton

Polecane

Share This