Czesław Śpiewa zwycięzcą koncertu TOP


2009.06.27

opublikował:

Czesław Śpiewa zwycięzcą koncertu TOP

W ostatnim roku płyta „Debiut” Czesława Śpiewa sprzedała się w liczbie ponad 60 tys. egzemplarzy, uzyskując status podwójnej platyny.

Na koncercie TOP Czesław Śpiewa nie zawiódł fanów i wykonał swój największy hit ze zwycięskiej płyty „Maszynka do świerkania”. Zespół bez wątpienia jest fenomenem ostatniego roku. Zadebiutowali podczas zeszłorocznego Sopot TOPtrendy Festiwal 2008, a w tym roku zajęli pierwsze miejsce w konkursie TOP.

Drugie miejsce zajęła Maria Peszek z płytą „Maria awaria”, która na koncercie TOP wystąpiła po raz pierwszy z nowym zespołem i zaprezentowała ekstrawagancką kreację „muchomora”. Trzecie miejsce przypadło w udziale Ani Dąbrowskiej za album „W spodniach, czy w sukience?”. Publiczność sopocka owacyjnie przyjęła laureatkę czwartego miejsca, Marylę Rodowicz, która zaśpiewała aż cztery swoje hity: „Ech, mała”, „Sing, sing”, „Gaj”, „Wielka woda”.

Gościem specjalnym wieczoru był zespół FEEL. Koncert prowadzili Agnieszka Popielewicz, Darek Maciborek przy wsparciu zwariowanego kabaretu Ani Mru-Mru (w roli zespołu „Siła”).

Druga część wieczoru należała do najlepszej kapeli folkowej w Polsce – zespołu Golec Orkiestra, który na tegorocznych TOPtrendach świętował jubileusz 10-lecia pracy artystycznej. Z okazji tego święta Polsat przygotował dla braci Golec niespodziankę. Były to pamiątkowe medaliony wręczone przez dyrektor programową Ninę Terentiew. Medaliony zaprojektowała i wykonała Anna Horsecka, zawodowo prezes PTE Polsat a prywatnie projektantka biżuterii artystycznej. Publiczność w Operze Leśnej spontanicznie zaśpiewała jubilatom „100 lat”.

Na koncercie wystąpili także przyjaciele Pawła i Łukasza Golców: Maryla Rodowicz, Halina Mlynkova, Michał Urbaniak i Szymon Wydra. Koncert poprowadzili aktor Stanisław Jaskułka wraz z Agatą Młynarską.

Polecane

Share This