Członek Massive Attack to Banksy?


2016.09.02

opublikował:

Członek Massive Attack to Banksy?

Banksy to prawdopodobnie najbardziej znany grafficiarz na świecie. Sławę przyniosły mu bardzo wymowne, zaangażowane społecznie prace oraz aura tajemnicy. Do dziś nie wiadomo, kim tak naprawdę jest Banksy. Przez lata pojawiło się na ten temat wiele teorii.

Według najnowszej – zaprezentowanej przez brytyjski brukowiec „The Daily Mail” – Banksym jest tak naprawdę Robert Del Naja, lider kultowej trip-hopowej grupy Massive Attack. Gazeta zwraca uwagę na dwa fakty. Po pierwsze na grafficiarską przeszłość muzyka w latach 80. Po drugie na to, że koncerty Massive Attack w ostatnich kilkunastu latach często zbiegały się z nowymi pracami Banksy’ego. Pojawiały się one chwilę przed występami MA lub tuż po nich w tych samych miastach. Śledztwo ilustruje poniższa grafika:

Dziennikarz śledczy Craig Williams, który jest autorem powyższych rewelacji, twierdzi, że nawet jeśli Del Naja w rzeczywistości nie jest Banksym, to z pewnością stoi na czele grupy artystów ulicznych, którzy wspólnie tworzą tożsamość kogoś, kto w opinii publicznej uchodzi za jedną osobę – Banksy’ego właśnie.

Polecane

Share This