Członek popularnej ukraińskiej grupy ranny podczas walk pod Kijowem


2022.03.27

opublikował:

Członek popularnej ukraińskiej grupy ranny podczas walk pod Kijowem

fot. Instagram

Ukraińcy już od ponad miesiąca opierają się rosyjskim agresorom, broniąc kraju przed żołnierzami Putina. Wśród aktywnie walczących nie brakuje także artystów, w tym muzyków. Członek popularnej Ukraińskiej grupy Boombox Andrij Chływniuk wstąpił do armii już na początku konfliktu, a teraz w trakcie walk pod Kijowem został ranny po tym, jak odłamek uderzył go w twarz. Artysta zwrócił się do Rosjan z apelem o zaprzestanie konfliktu, tłumacząc im, że są zmanipulowani przez władzę.

Do moich słuchaczy z Rosji: jesteście w stanie wojny z takimi nazistami jak ja, idioci. Denazyfikować udało się wam tylko przedszkola, domy mieszkalne, drogi. Nikt tego nie wam nie zapomni. Chyba już wiecie, czym jest ‚operacja specjalna Putina’. Jeśli jakimś sposobem jesteście w Ukrainie, jeśli wysłano was tu, żebyście zabijali i grabili, musicie wiedzieć, że ta wojna nie będzie miała terminu przedawnienia. Poddawajcie się, rzucajcie broń, wracajcie do swoich domów, dopóki jesteście cali i zdrowi – zwraca się do Rosjan Andrij.

Obchodząca w tym roku grupa Boombox ma sporo fanów w Polsce. W maju muzycy mieli nawet koncertować w kilku miastach w naszym kraju – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Dzień przed wybuchem wojny grupa ogłosiła daty trasy po Stanach.

 

Polecane

Share This