Czwartkowe koncerty na Scenie Letniej Skweru


2012.07.14

opublikował:

Czwartkowe koncerty na Scenie Letniej Skweru

Celem czwartkowych spotkań muzycznych w warszawskim Skwerze jest prezentacja różnych stylistycznie Artystów, od indie rocka, electro jazzu przez awangardę, a kończąc na muzyce filmowej. Najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo ciekawie…

19.07 – Klezmafour

Zespół tworzony pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Laureaci Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie. Finaliści programu POLSAT: Must Be the Music.

26.07 – Pilichowski Band

TT-Electro to nowy projekt mistrza basu, w którym nawiązuje do aktualnych trendów współczesnej muzyki electro. We współpracy z Tomaszem Świerkiem, artysta stworzył nowoczesne aranżacje swoich utworów. Premiera projektu miała miejsce w Mannheim, podczas największego festiwalu basowego „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda. Jest także uznanym wykładowcą gitary basowej, prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.


2.08 – Ola Bieńkowska

Obdarzona ciepłym, charyzmatycznym głosem wokalistka Ola Bieńkowska prezentuje materiał utrzymany w klimacie nowoczesnego, melodyjnego pop-jazzu. Jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Artystce podczas koncertu towarzyszyć będą wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Robert Luty oraz Jacek Królik. Zapraszamy na koncert pełen niepowtarzalnych emocji i artystycznych uniesień na najwyższym poziomie, a przede wszystkim muzyki wykonywanej z wielką miłością i niebywałym kunsztem.

9.08 – Atom String Quartet

Jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej, brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie. Stypendyści programu „Młoda Polska”; laureaci Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Najlepszy Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku.

16.08 – CzessBand

Kapela akustyczna, grająca muzykę z różnych stron świata: „gramy wszystko, co ma porządną melodię. Celem nie jest muzyczna Cepelia, bo żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki świata. Dlatego bez skrępowania czerpiemy z wszelakich gatunków muzycznych…” Wspólnym zamiłowaniem członków zespołu są instrumenty akustyczne i możliwość muzykowania w dowolnym miejscu bez prądu, kabli. Finaliści programu POLSAT: Must Be the Music.

 


23.08 – Summer Night Movie Project

Autorski projekt oboistki Kamy Grott. Artystka zaprosiła do współpracy fotografkę Barbarę Czartoryską, której wizualizacje wyświetlane będą podczas koncertu. Usłyszymy kompozycje muzyki filmowej i serialowej zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Od 2006 roku związana wyłącznym kontraktem z Universal Music Polska której nakładem ukazały się dwa solowe albumy „Baroque Oboe Concertos” oraz „Romance. French Music for Oboe and Piano”.

 

30.08 – Kari Amirian

Wszechstronnie uzdolniona kompozytorka, wokalistka i producentka, znana m. in. ze współpracy z Royksopp. Wraz ze swoim zespołem, złożonym z młodych multiinstrumentalistów, stworzyła nowe, oryginalne brzmienie, jakość i energię, których jeszcze u nas nie było. Podczas koncertu Artystka zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Daddy Says I’m Special” w nowych opracowaniach.

Czwartki / Scena Letnia / godz. 20:00 / wstęp wolny

SKWER – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny

ul. Krakowskie Przedmieście 60A (obok pomnika A. Mickiewicza)

Polecane

Share This