Czwórka wspiera młodych, zdolnych artystów


2018.12.20

opublikował:

Czwórka wspiera młodych, zdolnych artystów

fot. Bartosz Bajerski

Będzie Głośno! Pod takim hasłem Czwórka promuje młodych zdolnych Polskich muzyków nie mających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Program prowadzony przez Damiana Sikorskiego umożliwia nieznanym artystom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem „Będzie Głośno!” i listę przebojów dociera do słuchaczy.

Za nami druga odsłona konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, w którym udział wzięło 169 artystów i do którego zgłoszonych zostało ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych: od rocka, popu, przez electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasykę, disco, na muzyce instrumentalnej kończąc.

Tym razem najlepsza okazała się Marta Zalewska – multiinstrumentalistka i wokalistka, która w nagrodę wydała debiutancką płytę oraz gra koncert w studiu Czwórki. Gdyby Marta Zalewska urodziła się wiele lat wcześniej pewnie grałaby z Janis Joplin albo Hendixem. Ale na szczęście żyje tu i teraz.

Jest jednocześnie wokalistką, multinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem i autorką tekstów. Doświadczenie zbierała grając z Kayah czy Krystyną Prońko, ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

Czuję się oczywiście bardzo szczęśliwa. Wydanie autorskiej płyty, to było coś o czym marzyłam najbardziej, całe moje muzyczne życie, a że w zasadzie z muzyką mam bardzo dużo wspólnego odkąd tylko cokolwiek pamiętam, to naprawdę jest bardzo ważna chwila i wszystko, co się teraz dzieje, przeżywam chyba razy dwa. Chciałam więcej i mam – mówiła Marta Zalewska.

Polecane

Share This