Czy Guzior nadal jest w QueQuality? Rozmawialiśmy ze współwłaścicielem wytwórni


2020.05.07

opublikował:

Czy Guzior nadal jest w QueQuality? Rozmawialiśmy ze współwłaścicielem wytwórni

fot. kadr z wideo

Quebonafide nominując Guziora do Hot 16 Challenge 2 podkreślał jego zasługi dla kanału QueQuality. Guzior nagrał swoją zwrotkę i wrzucił ją do sieci, ale nie pojawiła się ona na kanale wytwórni, ale na jego nowym kanale EVILTWINcorp. W związku z tym, że Hot16 większości reprezentantów labelu lądują jednak na głównym kanale, postanowiliśmy zapytać Dawida Szynola o status Guziora w labelu.

Nadchodzący album Guziora ukaże się tradycyjnie przy udziale wytwórni QueQuality. Nowy kanał EVILTWINcorp. na YouTube został założony wspólnymi siłami, jest obsługiwany przez nasz dział marketingowy i ponadto znajduje się w naszej sieci partnerskiej MCN – zapewnia nas współwłaściciel QueQuality.

Skąd w takim razie pomysł na założenie nowego kanału?

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom artystów i zmieniamy formułę współpracy w przypadku niektórych naszych podopiecznych. Muzyka to dynamicznie zmieniający się rynek. Obserwujemy nowe techniczne trendy i staramy się do nich dostosować. Od kilku lat jesteśmy świadkami wzrostu znaczenia Spotify i to w tej platformie upatrujemy naszą przyszłość. Naturalnie też przykładamy więcej uwagi do serwisów streamingowych – wyjaśnia Dawid Szynol. – YouTube to platforma oferująca wiele niestandardowych możliwości, po które do tej pory branża niechętnie sięgała. Mam wrażenie, że w przypadku indywidualnych kanałów YT, które są dedykowane jednemu artyście, łatwiej jest wykorzystać te narzędzia (jak np. YouTube Live, a w niedalekiej przyszłości Super Chat czy Merch for Artists) – dodaje.

Kiedy ukaże się nowy krążek Guziora? Tego póki co nie wiemy. Jego poprzednie legalne albumy – „Evil Twin” oraz „EVIL_THINGS” debiutowały na szczycie Olisu. Dodatkowo pierwszy z nich uzyskał status złotej płyty, a drugi może cieszyć się platynowym wyróżnieniem. O tym, jak ważny dla QQ jest Guzior, niech świadczy fakt, że w mediach społecznościowych wytwórni tylko o nowe numery Quebonafide fani pytają częściej niż o wieści na temat kawałków wrocławianina.

Polecane


Share This