Czy Hip Hop Opole powróci w 2013 roku?


2013.02.05

opublikował:

Czy Hip Hop Opole powróci w 2013 roku?

Twórcy inicjatywy „Jestem za przywróceniem festiwalu Hip Hop Opole” powracają. Tym razem wystosowali petycję do Zarządu Telewizji Polskiej z prośbą o reaktywacje kultowej hip-hopowej imprezy, która miałby towarzyszyć tegorocznej jubileuszowej edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Za inicjatywę odpowiedzialni są Tomasz Siemek, Dawid Szynol i Łukasz Wojciechowski, założyciele fan page’a „Jestem za przywróceniem festiwalu Hip Hop Opole w 2012 roku”, który w krótkim czasie osiągnął 45 tysięcy zwolenników.

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni motywacją ludzi do podpisywania petycji. Nie minęły dwie doby, a liczba osób zaproszonych do wydarzenia wynosi już ponad 5 000. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia przyłączy się do nas więcej internautów niż do wydarzenia koncertu Justina Biebera (śmiech) – mówi Tomasz Siemek.

{reklama-hh}

Do inicjatywy odniósł się także sam Hirek Wrona – Petycję w sprawie organizacji Hip-Hop Opola popieram i bardzo cieszę się z tej inicjatywy. Jako pomysłodawca, scenarzysta i prowadzący czterech poprzednich edycji – 2001-2004 – mam nadzieję, że Telewizja Polska skorzysta z tej fantastycznej okazji jaką jest 50 Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Potencjał technologiczny i organizacyjny Telewizji Polskiej może być decydujący przy realizacji tego przedsięwzięcia. Jest bardzo wielu wspaniałych artystów z kręgu kultury hip-hop (raperów, beatmakerów, graficiarzy, b-boyów czy turntablistów), którzy zasługują na to by wystąpić podczas tego Festiwalu. I tak jak dawniej – nie na scenie głównej, ale „na mieście”, na ulicy – tam gdzie jest najbardziej sprzyjające środowisko dla hip-hopu. Mając nadzieję na to, że odbędzie się Hip-Hop Opole 2013 łączę pozdrowienia.

Petycję można znaleźć pod tym adresem:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9258

Polecane

Share This