Czy Olivia Rodrigo będzie z największych gwiazd 2021?


2021.01.16

opublikował:

Czy Olivia Rodrigo będzie z największych gwiazd 2021?

Ledwo rozpoczęliśmy 2021, a już możemy mówić o pierwszej wielkiej gwieździe muzyki pop tego roku. To zaledwie 17-letnia Olivia Rodrigo, której debiutancki autorski singiel „drivers license” robi furorę w internecie i bije kolejne rekordy. W czwartek, 14 stycznia, zaledwie 5 dni od premiery, utwór trafił na pierwsze miejsce Spotify Polska Top 50.

Dorastała w Temecula w Kaliforni. Śpiewanie było jej pierwszą miłością. Na pierwsze lekcje zaczęła uczęszczać jako 4-latka. Niedługo potem zaczęła naukę gry na pianinie. W wieku 12 lat grała już na gitarze. Dzięki sugestii swojego nauczyciela śpiewu, Rodrigo zaczęła się interesować karierą aktorską. Zaczynała od przedstawień w podstawówce i gimnazjum. Pierwsze doświadczenia sprawiły, że Olivia postanowiła myśleć poważnie o tej ścieżce kariery. Późne dzieciństwo i wczesny okres nastoletni Olivia spędziła na graniu w filmach i serialach takich jak „An American Girl: Grace Stirs Up Success”, „Bizaardbark” oraz serialu produkcji Disney+ „High School Musical”. W swoich aktorskich rolach Rodrigo zaprezentowała swój niesamowity talent wokalny. Piosenki z soundtracku serialu zdobywały szczyty list przebojów. Po sukcesie utworu „All I Want” wokalistka postanowiła rozwijać karierę solową z autorskimi utworami.

 

Z „All I Want” Olivia Rodrigo zadebiutowała na 90. miejscu Billboard Hot 100. Z „drivers license”, debiutanckim singlem w barwach Geffen Records, ma szansę na znacznie wyższe lokaty. Billboard donosi, że w pierwszych dniach nowego notowania – od piątku 8.01 do niedzieli 10.01 – utwór sprzedał się w nakładzie 16 tys. egzemplarzy oraz zgromadził 21 mln streamów w samych Stanach. Dla porównania, to już lepszy wynik niż ten, który zdążył zgromadzić lider ostatniego zestawienia Billboard, „Mood”, przez cały tydzień (17,5 mln streamów)! „drivers license” o 73% wyprzedza także „Anyone” Justina Biebera w zestawieniu Billboard’s Digital Song Sales.

Streamy „drivers license” nieustannie rosną. W Stanach od premierowego piątku do niedzieli ich liczba wzrosła o 122%. Utwór trafił w czwartek, 14 stycznia, na szczyt Spotify Polska Top 50, wyprzedzając o ponad 16 tys. kawałek Guziora. Kawałek potrzebował zaledwie pięciu dni od premiery, by zdobyć szczyt polskiej listy, dodajmy: zdominowanej przez lokalny hip-hop. To niezwykłe osiągnięcie dla popowej, debiutującej wokalistki.

Serwis Genius.com potwierdził w Spotify, że w poniedziałek, 11 stycznia, Rodrigo pobiła rekord, jeśli chodzi o liczbę streamów wśród piosenek nieświątecznych, odnotowując ponad 15,7 mln streamów na całym świecie. Olivia pobiła swój własny rekord dzień później, gromadząc ponad 17 mln streamów. Choć Spotify nie udostępniło takich danych, Genius.com oblicza, że „drivers license” pobiło rekord należący do Ariany Grande i „7 rings”. W styczniu 2019 menedżer artystki, Scooter Braun, ogłosił, że singiel zdobył 14,9 mln streamów w dniu premiery.

Genius odnotował rekordowe zainteresowanie piosenką Olivii Rodrigo na swoich stronach – niemal 2 mln odsłon strony w niecały tydzień, co jest imponującym wynikiem dla debiutanckiego singla.

Niewątpliwie na popularność utworu miał fakt, że Taylor Swift oficjalnie pochwaliła kawałek swojej młodszej koleżanki po fachu. Olivia Rodrigo jest zresztą nazywana przez fanów „Dzieckiem Taylor Swift i Lorde, siostrą Halsey oraz kuzynką Billie Eilish”. „drivers license” cieszy się olbrzymim zainteresowaniem również dzięki teoriom na temat tekstu piosenki. Fani artystki podejrzewają, że tekst dotyczy domniemanego romansu Olivii z jej kolegą z planu „High School Musical”, Joshuą Bassettem. Wiele osób uważa, że wers „Prawdopodobnie jesteś z tą blondynką / Która zawsze sprawiała, że mam wątpliwości / Ona jest dużo starsza ode mnie / Reprezentuje wszystkie moje kompleksy” dotyczy Sabriny Carpenter, z którą Joshua również miał romansować na planie.

Zostawiając na boku plotki, zapraszamy do obserwowania kariery Olivii Rodrigo. Wszystko wskazuje na to, że „drivers license” trafi na szczyt Billboard Hot 100, a przed 17-letnią artystką obiecująca kariera.

OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

Polecane

Share This