Czy Ras faktycznie kończy karierę rapową? Artysta wyjaśnia

Artysta opowiedział o swoich planach na przyszłość.


2021.07.07

opublikował:

Czy Ras faktycznie kończy karierę rapową? Artysta wyjaśnia

foto: cgm.pl

Rasmentalism jest obecnie w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej. Ras i Ment XXL mają przed sobą jeszcze kilka koncertów – najbliższe 15 lipca w Krakowie i dwa dni później we Wrocławiu – pod koniec sierpnia pożegnają się ze słuchaczami występem w Warszawie. Zapowiedź końca kariery grupy zbiegła się z informacją o tym, że Ras nie zamierza dłużej rapować.

– Tak się złożyło, że jedna z ostatnich zwrotek w mojej przygodzie z rapowaniem wylądowała u debiutującego w tym roku Tony’ego Yoru – wyznał pod koniec ubiegłego roku artysta.

Jak raper podchodzi do sprawy dziś? Ras odniósł się do swojej zapowiedzi w przeprowadzonej dla serwisu Red Bulla rozmowie z Krzyśkiem Nowakiem.

Doceniam w życiu to, że można kłamać i że za słowa nie ponosi się żadnych konsekwencji. Dlatego mogę najpierw powiedzieć, że to faktycznie koniec-koniec, a jednocześnie nagrać raptem dwa tygodnie temu zwrotkę Barto Kattowi. Moje doświadczenie mówi, że plany i deklaracje czyni się głównie na potrzeby marketingowe, a życie pisze swoje scenariusze. Jasne, uważam, że kariera się skończyła, ale jeśli poczuję, że nagranie czegoś sprawi mi przyjemność, to sobie tej przyjemności nie odmówię. Ale widzisz, czasem bywam słowny – gadałem z tobą rok temu i już wtedy powiedzieliśmy ci razem z Mentem, że to finisz – powiedział artysta.

Co dalej? Ras zajmuje się songwritingiem, z powodzeniem realizuje się także na antenie Newonce Radio. To jednak nie koniec jego zajęć.

Sam zaczynam robić coraz więcej na muzycznym backstage’u i zaczyna mi się to podobać, bo szukanie talentów i otwieranie tym talentom drzwi i głów jest tak po ludzku super. Radyjko jest moją miłością na zawsze i z niego nie rezygnuję, za to niestety często odmawiam songwritingu, bo nie mam na to czasu. Tylko właśnie, ze mną tak jest, że mogę nagle wpaść na pomysł miesięcznych wagarów, podczas których będę się zajmować tylko pisaniem dla kogoś. Wisi nade mną także rok wagarów poza tym krajem, w którym słońce jest przez dwa miesiące, a gdy go nie ma to nieustannie napi***lamy się ze sobą o różne bzdury – zauważył artysta.

Polecane

Share This