Czym dla Ero jest hip-hop?


2020.10.20

opublikował:

Czym dla Ero jest hip-hop?

fot. P. Tarasewicz

„Człowiek hip-hop”? Któż na polskiej scenie zasługuje na to miano bardziej niż Ero. Podpora JWP/BC jest kolejnym ujawnionym gościem Jacka Balińskiego i Bartka Strowskiego w książce „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off można już przeczytać fragment wywiadu z Erosem, a w nim odpowiedź na fundamentalne pytanie – czym dla bohatera rozmowy jest hip-hop?

Nie mam na to sloganu w stylu: „hip-hop to moje życie”. Hip-hop to pewna filozofia. Wydaje mi się, że hip-hop to jestem ja. Wszystkie atrakcje życiowe są zawarte w tym słowie: hip-hop. Jak coś jest hip-hopem, mój mózg od razu wszędzie wysyła dziesiątki. To jest to, co odbierają moje zmysły. Mnóstwo rzeczy określam mianem hip-hopu. Jak coś jest zajebiste, mówię: „To jest hip-hop!”. Jestem hiphopowcem do tego stopnia, że jak cokolwiek jest dobre, to jest hip-hopem.

Sprawdź też: DJ 600V o pieniądzach za sprzedaż „Skandalu” Molesty: „Dałem się przerobić jak dziecko”

Hip-hop zbudował moje poczucie estetyki. Już na etapie dorastania wrósł we mnie na stałe. W hip-hopie są dźwięki, klimat, który sam sobie wymyśliłem, przeżycia, ludzie, ich zachowania, spojrzenie na sztukę, kultura osobista… Tak rozumiem hip-hop po grubo ponad dwóch dekadach spędzonych w tym środowisku. Taki jest mój hip-hop i cieszy mnie, że dużo ludzi – z racji tego, że dobrze hip-hop interpretuję – go czuje. Hip-hop jest sumą moich przeżyć. Jestem swoim hip-hopem, ale ty też możesz być swoim hip-hopem. Każdy ma swój. Tylko niektórzy mają ch**owy (śmiech) – komentuje Ero.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”.

Polecane

Share This