DaBaby wraca na scene Rolling Loud w rok po homofobicznych komentarzach


2021.10.29

opublikował:

DaBaby wraca na scene Rolling Loud w rok po homofobicznych komentarzach

Przypomnijmy, że podczas jednej z przerw między numerami podczas koncertu w ramach Rolling Loud w Miami w lipcu zeszłego roku DaBaby krzyczał do tłumu:

– Jeśli okazało się dziś, że nie masz HIV lub AIDS zapal latarkę w swoim telefonie. Dziewczyny, jeśli wasze ci*ki pachną wodą, zapalcie latarkę w swoim telefonie. Panowie, jeśli nie ssiecie kuta*ów na parkingu, zapalcie latarkę w swoim telefonie.

Po tych słowach spadła na niego fala krytyki ze strony kolegów i koleżanek z branży, a organizatorzy imprez, na których miał grać raper, zaczęli odwoływać jego występy.

– Naprawdę nie rozpoznaję w nim osoby, z którą miałam okazję współpracować. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że stoję w 100 procentach ze społecznością LGTBQ. Musimy zjednoczyć się, aby walczyć z piętnem i ignorancją wokół HIV/AIDS – napisała Dua Lipa.

– Po dziesięcioleciach trudnych badań naukowych — obecnie dostępne są leki ratujące życie dzieci urodzonych z HIV, dla osób, które zarażają się wirusem HIV poprzez transfuzję krwi, brudne igły lub wymianę płynów ustrojowych. Te nowe leki ARV mogą utrzymać osobę z AIDS przy życiu aż do jego końca!!! AIDS nie jest przekazywane przez stanie obok kogoś w tłumie.

Chcę zapalić latarkę w mojej komórce i modlić się o twoją ignorancję. Nikt już nie umiera na AIDS w ciągu 2 lub 3 tygodni. Dzięki Bogu.

A twoje seksistowskie uwagi na temat Pań, których cipki muszą pachnieć jak woda, tylko zachęcają do większej dyskryminacji kobiet, które codziennie walczą z uciskiem życia pod przymusem Male Gaze.

Ludzie tacy jak ty są powodem, dla którego wciąż żyjemy w świecie pełnym strachu. Wszystkie istoty ludzkie powinny być traktowane z godnością i szacunkiem, niezależnie od rasy, płci, preferencji seksualnych czy przekonań religijnych. AMEN – bezlitośnie karciła DaBaby Madonna.

– Lollapalooza powstała na bazie różnorodności, szacunku i miłości. Mając to na uwadze, DaBaby nie wystąpi w Grant Park. Zastąpi go Young Thug który zagra o 21:00 na Bud Light Seltzer Stage, a G Herbo wystąpi o 16:00 na T-Mobile Stage – czytaliśmy w krótkim oświadczeniu wykluczającym rapera z festiwalu.

Zaraz po samym incydencie DaBaby próbował bronić swoich słów:

– To co robię na żywo, jest dla publiczności podczas występu. Ktoś kto leży w łóżku z telefonem i obejrzy 5-6 sekundowy film, nie może tego zrozumieć poprawnie – mówił raper.

– Tym, którzy nie byli na koncercie proponuję się kur*a zamknąć – stwierdził DaBaby.

Po kilku tygodniach od zdarzenia, raper postanowił pójść po rozum do głowy i zrobić to, co powinno zostać zrobione od razu… DaBaby spotkał się z dziewięcioma organizacjami zajmującymi się świadomością na tema HIV i przeprosił za swoje homofobiczne teksty.

Według przedstawicieli organizacji uczestniczących w spotkaniu, raper był „prawdziwie zaangażowany, przepraszał za swoje słowa i to jaki miały wpływ na czarnoskórą społeczność LGBTQ+.

Marnina Miller z Southern AIDS Coalition powiedziała, że gotowość DaBaby do wzięcia udziału w spotkaniu, uczenia się i rozwijania na podstawie jego doświadczeń może stanowić pozytywny przykład dla innych. Wśród innych organizacji biorących udział w spotkaniu były Black AIDS Institute, GLAAD, Positive Women’s Network i Transinclusive Group.

W nieco ponad rok po tych wydarzeniach DaBaby pojawił się w miejscu, w którym wszystko się zaczęło. Podczas występu 50 Centa raper wyszedł na scenę Rolling Loud w roli gościa. Pojawienie się DaBaby na scenie jest o tyle znaczące, że było ustalone z organizatorami imprezy, którzy wyrazili na to zgodę. Wygląda więc na to, że w ciagu ostatnich miesięcy, raper spłacił swój dług, zarówno wobec społeczności LGBTQ+, jak i wobec organizatora Rolling Loud.

Polecane

Share This