Daj mi znać, jak ci się podoba – „Kontrast” Sobla już w serwisach cyfrowych


2020.06.29

opublikował:

Daj mi znać, jak ci się podoba – „Kontrast” Sobla już w serwisach cyfrowych

fot. mat. pras.

Gdy twój największy hit gromadzi ponad 30 mln wyświetleń na YouTube na długo przed wydaniem debiutanckiego albumu, to wiedz, że coś się dzieje. Takim osiągnięciem może poszczycić się Sobel, który – co wiadomo było już po wydaniu pierwszych singli – jest najpoważniejszym kandydatem spośród wschodzących artystów do przejęcia polskiej sceny muzycznej. „Kontrast” to epka, które potwierdza tę tezę. Wydawnictwo promuje m.in. „Daj mi znać” w duecie z Michałem Szczygłem wyprodukowane przez Czarnego HIFI.

O wytatuowanym chłopaku zaczęło być głośno już początkiem roku, kiedy to szturmem zaczął zdobywać kolejne playlisty platform streamingowych. Jego najpopularniejszy utwór „Impreza” w serwisie YouTube osiągnął już ponad 30 milionów wyświetleń. Dzisiaj premierę ma jego EP zatytułowana „Kontrast”, a jej tytuł idealnie obrazuje nie tylko zawartą treść, ale także charakter muzyka.

Materiał składa się z ośmiu zróżnicowanych utworów, którymi Sobel ukazuje swój świat. Pod względem lirycznym jest to niejako przedstawienie swojej postaci i klucz do zrozumienia całości twórczości. Materiał pod względem muzycznym jest bardzo szeroki. Nie brakuje tutaj syntetycznych i mocnych rapowych bitów, które przeplatane są balladowym klimatem. To ukazuje wachlarz możliwości wokalnych Sobla, a także jego otwarty umysł stylistyczny. To zdecydowanie jego atut i wyróżnik.

Kontrast zauważalny jest także w doborze gości. Wokalnie udzieliły się silne rapowe charaktery takie jak Frosti, Skip czy Siles. Znalazło się jednak także miejsce dla bardziej popowego klimatu, w postaci niezwykle utalentowanego finalisty programu „The Voice of Poland” – Michała Szczygła. Jego głos usłyszymy w niezwykle nośnym utworze „Daj mi znać”, którego produkcją zajął się Czarny HIFI.

Polecane

Share This