Damian Ukeje wraca po dłuższej przerwie


2022.05.20

opublikował:

Damian Ukeje wraca po dłuższej przerwie

fot. Dagmara Szewczuk / @dagsoon

Niezmiernie miło zaprosić was na premierę nowej piosenki. za chwilę, za moment. na samą myśl gorąc w sercu. Dobrze jest wrócić – tymi słowami Damian Ukeje zapowiedział swój muzyczny powrót i zaprosił fanów na premierę najnowszego singla „Zjednoczone stany”. Do utworu powstał teledysk, który można już zobaczyć na YouTube.

Kiedy kończy się miłość i nic nie pojawia się w jej miejscu, to czas na zjednoczone stany świadomości, nawet jeśli prowadzi to do rewolucji i zmian. To jest piosenka dla wszystkich, którzy czekają w swoim życiu na zmianę. To, czy ta zmiana nadejdzie, zależy wyłącznie od nas samych – mówi o premierowej piosence muzyk.

Damian Ukeje to Zwycięzca pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”. To był kluczowy moment w jego muzycznej karierze. Fani pokochali go za charakterystyczny, szczery głos i osobowość. Niecały rok później ukazał się debiutancki album Ukeje. Podsumowaniem rocznej działalności artysty było III miejsce w plebiscycie Antyradia na płytę roku 2013. Damian Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów była nominacja do Fryderyka za Fonograficzny debiut roku. W 2016 roku ukazała się druga płyta pt. „UZO”, na którą teksty, oprócz Damiana Ukeje, napisali Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki.

Jako ciekawostka, warto wspomnieć, że w sierpniu 2018 roku, podczas pierwszej publicznej prezentacji rozgrywki w grze Cyberpunk 2077 zaprezentowany został utwór „Chippin In” fikcyjnego zespołu Samurai. Po dwóch latach ujawniono, że nagrał go Damian Ukeje.

Ostatnie miesiące to czas nagrywania nowych utworów ale też czas aktywności koncertowej projektu UKEJE/BACZYŃSKI – koncerty z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w towarzystwie doskonałych muzyków oraz trasa „I am rock and roll” – seria kameralnych koncertów akustycznych.

Polecane

Share This